Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Toetus Keskerakonnale ulatub viie miljonini

ÄP 19. veebruar 2004, 00:00

Äripäeva andmeil on Urmas Sõõrumaa ja temaga seotud ettevõtted toetanud Keskerakonda ligikaudu viie miljoni krooniga.

Ühisettevõtte Rannailu nime alt andsid ettevõtjad Urmas Sõõrumaa ja Toomas Annus viimastel kohalike omavalitsuste valimistel laenu Keskerakonnale, kumbki poolteist miljonit krooni.

?Mõnikord on firmadel kitsas ja me oleme laenu andnud, kui likviidsusprobleem on ajutine,? ütleb Annus. Kindluse, et erakonna rahaasjad lahenevad, annab Annuse sõnul teadmine, et Keskerakonnale laekub igas kvartalis riigieelarvest ligi 1,4 miljonit krooni.

Et tuntud ettevõtjad annavad laenu, sellega oli Eesti poliitilisel maastikul tegemist uuendusega läinud kohalike omavalitsuste valimiste ajal.

Veelgi novaatorlikum oli vaid paar kuud hiljem 10 miljoni krooni eest investeerimispanga LHV kaudu Keskerakonna võlakirjade emiteerimine. Skeem on tähelepanuväärne, sest sellega jäi saladuseks, kust pärines rohkem kui pool Keskerakonna Riigikogu valimiste kampaania rahast. ?Hea meetod. Ilus liigutus. Kaval ja tark tehing,? hindab Jüri Mõis. Äripäev küsitles ligi kümmet ettevõtjat, kes on erakondi toetanud. Selge eitus ostu osas jäi saamata vaid Annuselt ja Sõõrumaalt.

- Admirali Maja. Tallinnas Ahtri 6a kerkib 11-korruseline 20 000ruutmeetrine büroo- ja kontorihoone, mille pinnast on suur osa juba enne ehituse alustamist välja müüdud. Ettevõtmist teostab firma nimega Admirali Maja, kus võrdset osa omavad E.L.L. Kinnisvara ja Urmas Sõõrumaa firma Manutent, millest poole omanik on Belizel asutatud Dinoc Trading.

- Tallinna linnahall. Sõõrumaa firma Manutent on maksnud 15 miljonit krooni ehk 10 protsenti tagatisraha ja asunud läbirääkimistesse Tallinna linnavalitsusega Tallinna linnahalli ja seda ümbritseva Tallinna vanalinnaga külgneva mereäärse maa-ala ostuks 150 miljoni krooni eest. Manutendil on eelkokkulepe Merkoga piirkonna ehituseks.

Allikas: ÄP, 05.01.2004

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:12
Otsi:

Ava täpsem otsing