EPL: Kallas pääseb rahandusalale

19. veebruar 2004, 07:58

Eesti esindaja Euroopa Komisjonis Siim Kallas asub alates 5. maist praktiseerima rahandus- ja majandusvoliniku Pedro Solbese juures.

Praegune jaotus on aga esialgne, sest esimesed pool aastat tööd on pelgalt sisseelamisperiood, mille järel töövaldkonnad ümber võidakse jagada, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ma ütleks, et ei mina ega need kümme volinikku asu neid valdkondi veel juhtima,? selgitas Kallas. ?Praegu, see kuus kuud on ennekõike ikkagi tutvumine ja enda sisseelamine komisjoni kogu vastutusalas tervikuna.

Valdkonda juhib ikkagi Pedro Solbes ja mina olen seal veel omamoodi assistent, kuigi hääleõiguslik ja täiemahuline volinik koosolekul,? rääkis Kallas.

Praegune jaotus pole küll siduv, kuid Kallas ilmutas heameelt, et pääses esialgu tegelema just rahandusvaldkonnaga, mis annab universaalse treeningu.

Küsimusele, kes saab tulevaseks Euroopa Komisjoni rahandusvaldkonna juhiks pärast praegust volinikku Solbest, vastas Kallas, et ilmselt tuleb uus rahandusvolinik riigist, kus käibib euro.

Kuigi Kallase tulevane patroon Solbes pärineb Hispaania sotsialistide hulgast, ei usu liberaal Kallas, et erinev ideoloogiline taust probleemiks kujuneb.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing