Ajalooline sõda

Tarmo Virki 20. veebruar 2004, 00:00

Kohalike jaoks ei ole selles midagi imelikku, tegemist on tavalise korjandusega sõjaveteranide heaks. Samas nähes soomusautosid näiteks Moskva tänavatel, soovitaks riigist kiiresti lahkuda.

Soome on üks maailma kõige militaarsemaid riike, kui arvestada, kui positiivselt suhtuvad kodanikud kaitseväkke ja kui palju on inimestel relvi.

Helsingis on mitmeid võimalusi tutvuda Soome ja Soome ajaloo selle osaga.

Keskne muuseum on Kruununhaka linnaosas, kesklinnast kilomeeter eemal asuv sõjamuuseum, mille kollektsiooni põhiosa moodustavad näitused Teisest maailma-sõjast.

Ajalooline Helsingi kaitseehitis Suomenlinna, kus veel saja aasta eest elasid tsaariarmee ohvitserid, on tänapäeval tsiviilelanike kasutada. Kauppatorilt sõidavad praamid saartele, mis vähemalt suvel on äärmiselt populaarne koht nii helsinglaste kui ka külaliste hulgas.

Soomet presidendina juhtinud endise tsaariarmee ohvitseri ja iseseisva Soome kaitsevägede ülemjuhataja Carl Gustav Mannerheimi muuseum on avatud vaid nädalavahetusel, reedest pühapäevani.

Mõned haruldasemad vaatamisväärsused on aga endiselt peidetud sõjaväe territooriumile, nagu näiteks pildil olevad Kuivasaari kahurid. 1930. aastatel moodustasid need ühe keskse lüli Eesti ja Soome ühises kaitseplaanis.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing