EPL: Rakvere linnavolikogu juhi naine sõidab mehe ametiautoga

20. veebruar 2004, 08:46

Rakvere linnavolikogu esimees on märkinud oma ametiauto kasutajaks ka abikaasa ning vahetanud sõidukit viimaste aastate jooksul kokku neli korda.

Eesti Päevaleht kirjutas, et volikogu esimees Mihkel Juhkami selles probleemi ei näinud. ?Naine pole roolis olnud, kuid see on siiski mõeldud selle eesmärgiga, et kui vaja, saab keegi teine autot juhtida, kui mina kõrval istun,? ütles Juhkami.

Eetilist vastuolu Juhkami ei näinud. ?Hommegi lähen lennujaama ja oleks mõttekam, kui keegi sõidab autoga tagasi ja tuleb vastu, kui et hoida autot kallis lennujaama parklas,? lisas ta.

Rakvere linnapea Andres Jaadla ei näinud samuti sisulist probleemi, sest tema sõnul naine selle autoga ei sõida. ?Nii väikses linnas oleks näha, kui keegi teine volikogu esimehe autoga poes käiks,? lisas Jaadla.

Läinud aasta augustis põhjustas Mihkel Juhkami ametiautoga enda sõnul rannast tulles Vihula vallas liiklusõnnetuse, mille tagajärjel sai raskelt vigastada teises sõidukis istunud kaheksandat kuud rase naine. Veel sündimata laps hukkus.
Oktoobris esitas politsei Juhkamile süüdistuse ettevaatamatuse tõttu raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse põhjustamises, kuid osapooled avaldasid soovi kriminaalmenetlust lõpetavaks leppimiseks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing