Saksamaa üllatas meelemuutusega restoranide käibemaksu osas

20. veebruar 2004, 11:03

Pärast Saksamaa ja Prantsusmaa juhtide kohtumist sel nädalal teatas Saksamaa üllatuslikult, et toetab restoranide käibemaksu alandamist.

Seni on Saksamaa olnud selle Prantsusmaa presidendi ?südameasja? suurimaid vastaseid ning just Saksamaa vastuseisu tõttu jooksid läinud detsembris liiva katsed ELi käibemaksu direktiivi muutmiseks, kirjutab Kauppalehti.

Prantsusmaa president Jacques Chirac andis valmislubaduse, et restoranide käibemaksu alandatakse praeguselt 19,6 protsendilt 5,5 protsendile.

Lisaks Saksamaale on restoranide käibemaksu alandamise vastu olnud Holland, kuid seda on toetanud Soome, kus maksu alandamisest prognoositakse raskustes sektorile olulist kergendust ning ca 2000 uue töökoha loomist.

Soome rahandusminister Antti Kalliomäki ütles, et on Saksamaa meelemuutusest üllatunud, kuid ei nõustunud spekuleerima, kas see võis olla vastutulek Prantsusmaa toetuse saamiseks Euroopa Komisjonis majandusreformide eest vastutava nn supervoliniku koha loomiseks . Kui Saksamaa meelemuutus puudutab vaid Prantsusmaad üksi, on tegu uue olukorraga, ütles Kalliomäki.

Euroopa Komisjon hoiatas eile, et Prantsusmaa ja Saksamaa üllatav kokkulepe ei pruugi veel viia kokkuleppeni kõigi liikmesriikide vahel. ?Igasugused muudatused (maksuseadustes) nõuavad konsensust ja seda võib olla raske saavutada,? ütles Komisjoni pressiesindaja.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing