PM: Riigikontroll peab inimesi reostusohust alateavitatuteks

23. veebruar 2004, 08:19

Riigikontrolli auditi hinnangul on keskkonnaministeerium nõukogudeaegse reostuse likvideerimise unarusse jätnud.

Ohtlike jääkreostuste nimekirjas toob riigikontrolli audit esile näiteks Paldiski keskkatlamaja masuudireostuse, kus maapinnast välja valguv õli on moodustanud suure tiigi ja ähvardab voolata merre, kirjutab Postimees.

«Meil oli vaja linna sauna veetoru ära vahetada, lõime kopa maasse ja kohe tuli musta õli vastu,» kirjeldas Paldiski linnapea Kaupo Kallas. «Väga raske oli seal toru vahetada.»

Selle likvideerimiseks taotles Paldiski keskkonnainvesteeringute keskuselt 30 miljonit krooni. Raha reostuse likvideerimiseks pole linn seni saanud.

Keskkonnaministeeriumi jäätmeosakonna juhataja Peeter Eeki väitel on summa ministeeriumi hallatavale keskusele üle jõu käiv: «Kui me räägime jääkreostusest kui laiemast probleemist ja me tahaksime sellega tegeleda, siis selle jaoks oleks ilmselgelt vaja sadu miljoneid kroone aastas. Keskkonnainvesteeringute keskusel on reaalne võimalus kulutada vaid 20 miljonit krooni aastas.»

Keskkonnauuringuid teinud AS Mavesi projektijuht Mati Salu tõdes, et inimesed pole ümbritsevatest keskkonnaohtudest teadlikud. Inimeste reostusest teavitamine oleks Salu hinnangul kohalike keskkonnateenistuste kohus, kellele tema väitel on uuringud üle antud. «Paraku on niimoodi, et keegi inimesele avalikult infot ei jaga,» kirjeldas Salu olukorda. «Kui keegi millegi sisse kukub, alles siis tuleb ta küsima, et mille sisse ta kukkus.»

Riigikontrolli hinnangul leidub Eestis reostuse mõjult eriti ohtlikult saastatud objekte kokku 13, neis on reostatud ka põhjavesi. Lisaks väidab audit, et keskkonnaministeerium ei ole neis küsimustes piisavalt omavalitsusi ja kohalikke keskkonnateenistusi teavitanud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing