Täna allkirjastati sajas naabrivalve leping

23. veebruar 2004, 11:20

Täna allkirjastati Põhja Politseiprefektuuri saalis pidulikult Tallinna sajanda naabrivalvesektori asutamise leping.

Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo sõnul on naabrivalve näol tegemist väga tõhusa ja tänuväärse koostöövormiga, üksteise eest seismise läbi kasvab meie-tunne ning selline ühistegevus on noortele heaks eeskujuks, seisab Raepressi teates.

MTÜ Eesti Naabrivalve juht Tarmo Vaik viitas naabrivalve vastu huvi kasvule. 'Nüüdseks on Tallinnas naabrivalvesse kaasatud 2481 leibkonda,' ütles Vaik. 'Ligi pooled sajast naabrivalvesektorist asutati eelmise aasta jooksul.' Vaigu sõnul on tänu naabrivalvele sektoripiirkondades mitu kurjategijat teolt tabatud ning kuritegude, näiteks salajaste varguste ja huligaansuste arv väiksemaks jäänud.

Naabrivalve on kodanikualgatusel ning elanike koostööl kohaliku omavalitsuse ja politseiga põhinev kriminaalpreventiivne programm. Projekti juhib MTÜ Eesti Naabrivalve ning pealinnas tegevuse üheks peamiseks rahastajaks Tallina linnavalitsus. Naabrivalvesektorite arvu poolest juhib Kesklinn 40 sektoriga, järgnevad Nõmme 16 ning Põhja-Tallinn 12 sektoriga.

Projekti põhiidee seisneb õigusrikkumiste võimalikult varases staadiumis avastamises ning ennetamises tänu kodanike initsiatiivile ja valvsusele. Naabrivalvesse kaasatud piirkonnad muutuvad kuritegude toimepaneku kohtadena ebasobivaiks, sest risk tabatud saada on seal tunduvalt suurem. Lisaks võimaldab naabrite vaheline tihedam sotsiaalne suhtlemine elanike hirmu kuritegevuse ees vähendada.

Täna asutatud sajas naabrivalvesektor alustab tööd Mustamäe linnaosas aadressil Tammsaare tee 121 asuvas 90 korteriga majas.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing