Maksuametnik samas firmas kütusepesijatega

Sirje Niitra 25. veebruar 2004, 00:00

Alates eelmise aasta augustist on Hallikma osanik firmas Tapa Trans, mille territooriumil toimus osa üle-eestilisest suuremahuliselt maksupettusest, kus ahjukütusest sai värvi eemaldamisega diislikütus. Samal ajal hakkas firma osanikuks ka Nikolai Tee. Nii Hallikma kui ka Tee ostsid osaluse firma eelmistelt omanikelt, praeguse politseijuhi Robert Antropovi isalt ja vennalt Arvo ja Artur Antropovilt. Tee on firma osanike ringist lahkunud selle aasta jaanuari lõpus.

Lisaks on Nikolai Tee osanik Hallikma juhitavas konsultatsioonifirmas Tarkelon Invest. Osaühing registreeriti eelmise aasta detsembris. Põhikirja järgi osutab Tarkelon Invest muu hulgas ka majandus- ja õigusalaseid konsultatsioone ettevõtjatele.

Hallikmaga ei õnnestunud toimetusel ühendust saada. Tema telefon on esmaspäevast saadik, mil Äripäevas ilmus artikkel Antoropovite võimalikust seosest kütusepesuga, välja lülitatud.

Kaks nädalat tagasi Virumaa Teatajas ilmunud intervjuus rääkis mees soovist siirduda tagasi eraettevõtlusse, kus ta ka varem tegutsenud oli. Hallikma sõnul pakuti talle uuenenud maksu- ja tolliameti ida maksukeskuses üldosakonna juhataja kohta, aga sellest ta loobus. ?Leian siiski, et minu kvalifikatsioon on kõrgem, kui see koht nõuab. Seal tuleks toime ka keskeriharidusega spetsialist. Mul on kõrgharidus raamatupidamise alal ja kirjutan magistritööd käibemaksust,? ütles Hallikma Virumaa Teatajale. Oma uuest konsultatsioonifirmast rääkis ta, et hakkab osutama raamatupidamisteenust ja nõustama maksumaksjaid. ?Mõte on FIEdele ja teistele ettevõtjaile pakkuda abi, mis ennetaks maksuameti sekkumise.?

Maksu- ja tolliameti peadirektor Aivar Rehe ütles, et Hallikma on oma osaluse Tapa Transis deklareerinud, kuid talle pole teada mehe tegevus Tarkelon Investi juhtimises. Aktsiate või osakute omamine pole tema sõnul riigiametnikule seadusega keelatud. Rehe selgitas: ?Maksu- ja tolliameti uurimisosakond ei süüdista käesoleval momendil osaühingut Tapa Trans ebaseaduslikus kütuseäris, sellest tulenevalt ei ole mul alust analoogses tegevuses süüdistada ka Tiit Hallikmad. Teistes ettevõtetes tegutsemiseks või osaluse omamiseks ei ole Tiit Hallikma nõusolekut küsinud ega sellest teavitanud. Kinnitan, et ameti uurimisosakonna poolt alustatud kriminaalmenetluse raames saavad antud ebaseaduslikus kütuseäris osalenud isikud tuvastatud ja kohtu ette saadetud.?

Maksu- ja tolliamet avastas 7. veebruaril mitmel pool Eestis korraga toimunud suuroperatsiooni käigus 100 tonni ahjukütusest diislikütuseks pestud solkkütust, mille iga liitri pealt jäi riigil saamata 3 krooni. Pool sellest kogusest leiti Tapa Transi territooriumilt, kus üks 25tonnine tsistern oli kütusepesu just lõpetanud ja teises protsess käis. Samal päeval vahistati oma korteris kütusefirma FGN ainuomanik Nikolai Tee, kes kuni selle aasta jaanuari lõpuni oli ka Tapa Transi üks omanikke. Talle on esitatud süüdistus kütusepesus ja suuremahulises maksupettuses.

Politseiameti peadirektori Robert Antropovi alkoholiärimehest isa Arvo ja vend Artur müüsid oma osaluse Tapa Transis eelmise aasta augustis ehk paar kuud pärast seda, kui Robert Antropov oli politseijuhi koha vastu võtnud. Tolli andmetel toimus kütusepesu Tapa auotobaasi territooriumil juba eelmisel kevadel. Seni on kõik tunnistajad viidanud vaid Nikolai Tee seotusele musta äriga, kuid kuna asja uurimine alles käib, võib süüdistus laieneda teistelegi asjaga seotud isikutele.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:13
Otsi:

Ava täpsem otsing