Hasartmängu korraldajad kiidavad Vitsuti ideed

25. veebruar 2004, 10:22

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liit tunnustab Tallinna ideed luua Aegna saarele meelelahutuskeskus, mida tasub kindlasti edasi arendada.

Tänapäeva arenenud riikides on Eesti Hasartmängude Korraldajate Liidu (EHKL) tegevdirektor Tõnis Rüütli sõnul üha loomulikum, et uute meelelahutusprojektidega kaasnevad ka kasiinod.

Aegnale muuhulgas ka kasiinosid sisaldava meelelahutuskeskuse rajamist pidas Rüütel väga oluliseks maailmas üha kasvava kasiinoturismi seisukohalt. 'Täna on Eesti konkurentsivõime kasiinoturismi sihtkohana nõrk - kõigis naaberriikides on kasiinode reklaam lubatud ning meil ainsana keelatud,' nentis Rüütel ning tõdes, et Aegna-projekt võiks kujuneda uueks omanäoliseks turismimagnetiks

Rüütli hinnangul on täna Eestis vaeslapse ossa jäänud sõltuvusprobleemiga tegelemine. EHKL tegi eelmisel nädalal Hasartmängumaksu Nõukogule ettepaneku eraldada tulevikus kuni kaks protsenti laekuvast hasartmängumaksust sõltuvusprobleemiga tegelemiseks.

'Kuigi tegemist ei ole mingi üleriikliku probleemiga, võiks riik osa oma hasartmängudest teenitavatest tuludest ka sõltuvusprobleemiga tegelemisse investeerida, nii nagu see on tavapärane mujal maailmas' selgitas Tõnis Rüütel.

Eesti Hasartmängude Korraldajate Liit on 1997. aastal kümne hasartmängukorraldaja poolt ellu kutsutud organisatsioon, mille eesmärgiks on liidu liikmete ühistegevuse koordineerimine ning osalemine hasartmängude korraldamise valdkonda reguleerivas seadusloomes.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing