Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Emsis on valmis looma Lätis vähemusvalitsuse

26. veebruar 2004, 12:11

Läti peaministri kandidaat Indulis Emsis ütles pärast suurima erakonna Uus Aeg keeldumist valitsuskoostööst, et on valmis looma vähemusvalitsuse.

Ekspeaministri Einars Rep?e erakonna Uus Aeg parlamendifraktsiooni esimees Krisjanis Karins ütles pärast kohtumist Emsisega, et kuna Emsis ei andnud selget vastust eelarvedistsipliini ja haridusseaduse kohta, siis otsustas Uus Aeg teda mitte toetada.

Roheliste ja Talunike Liidu fraktsiooni aseesimees Indulis Emsis rõhutas, et loodab sellele vaatamata valitsuse kokku panna ja ei soovi valitsusse kaasata vasakerakondi.

Samaaegselt Emsisega püüab ka Uus Aeg kokku panna parempoolset valitsust, kuhu kuuluksid Esimene Partei, Rahvaerakond, Roheliste ja Talunike Liit ning ühendus Isamaale ja Vabadusele. Karinsi sõnul soovib Uus Aeg endiselt peaministriks seada Einars Rep?e kandidatuuri ning loodab, et president muudab oma seisukohta, kui Emsise valitsuse loomise katse luhtub.

Läti valitsuskriis puhkes jaanuari lõpus, kui peaminister Einars Rep?e vallandas ametist asepeaminister Ainars ?lesersi. Sellele järgnes Esimese Partei lahkumine valitsuskoalitsioonist.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing