Neljapäev 8. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PRIA veebilehel saab katastritunnuse alusel põllumassiivi numbreid otsida

26. veebruar 2004, 16:20

Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) kodulehel asub otsimootor, mille abil saab katastrinumbri järgi otsida põllumassiivide numbreid.

Põllumassiivi numbrit teades on igaühel sealtsamast võimalik põldude kohta välja trükkida A4 suuruses kaardid, teatas PRIA.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul osutus eelmisel nädalal PRIA poolt käivitatud e-mailiga põllumassiivi numbrite väljastamise teenuse kasutamine oodatust palju populaarsemaks. 'Praeguseks on PRIA saanud üle 1500 e-maili, millest 800-le oleme jõudnud vastused saata,' ütles Ahti Bleive. 'Nüüd läheme sammukese edasi ja pakume inimestele endile võimaluse infosüsteemi abil oma põllumassiivi number teada saada ja kaardid internetist välja printida.'

Kõigile e-mailidele, millega on PRIA-le teatatud katastritunnused, saadetakse põllumassiivide numbrid vastu, aga e-mailide suure hulga tõttu võib vastuse saamine võtta kuni 5 tööpäeva aega.

Enamikes PRIA piirkondlikes büroodes on põllumajandusmaa kirja panekuga seoses tekkinud järjekorrad. Need inimesed, kellel on internetiühendus ja printimisvõimalus, saavad põllumaa deklareerimise kaardid kätte ka arvuti tagant lahkumata. Taluliidud ja maaparandusbürood nõustavad ja aitavad inimesi põllumaa kaartide ning deklareerimisdokumentide täitmisel.

Neil inimestel, kes ei ole ennast PRIAs toetuste registrisse kirja pannud, tuleb esitada ka registrisse kandmise avaldus. Põllumaa deklareerimise teatise esimese lehe saab ettetrükina ainult PRIA piirkondlikest büroodest. Täidetud kaardid ning deklareerimise teatis koos lisalehtedega tuleb toimetada PRIAsse. Praeguseks on põllumaa kaardid välja võtnud üle 14 000 inimese ja neist üle 9000 inimese on täidetud dokumendid tagasi toonud.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing