Kogumispensioniga liituja käekäik

Raivo Sormunen 27. veebruar 2004, 00:00

Aluseks oleme võtnud 10 000kroonise brutopalgaga töötaja, kellelt liigub iga kuu pensionisambasse 600 krooni (2 + 4% brutopalgast).

Pensionikeskuse andmete põhjal oleme võtnud raha fondi laekumise päevaks sellise päeva kuus, mil fondide maht on kõige rohkem kasvanud ehk päeva, mil sambaga liitunud inimene on kõige tõenäolisemalt oma osakud kontole saanud (viimaseks päevaks on võetud 16. veebruar). Lihtsuse mõttes oleme arvestanud, et inimene saab iga kuu täpselt 600 krooni eest osakuid (rahalisi jääke ei arvesta). Samas oleme arvestanud fondiosakute väljalaske- ja tagasivõtmistasudega. Eraldi on toodud välja I ja II voorus liitunute seis. Olema jätnud veel välja toomata III voorus liitunud, kes on praeguseks loodetavasti alles oma esimesed osakud kätte saanud.

Kõige paremini peaks olema praeguseks käinud esimeses voorus Hansa K3 ja teises voorus LHV Aktsiapensionifondi valinud inimeste käekäik.

Juhul kui praegu tuleks osakud maha müüa, oleks esimeses liitumisvoorus liitunute osas plussis kümme fondi (saaks kätte üle 11400 krooni = 19 kuud × 600 krooni) ja teises voorus liitunute hulgas kaheksa fondi (saaks kätte vähemalt 7800 krooni = 13 kuud × 600 krooni) omanikud.

Äripäeva arvutuste kohaselt (kroonides)

Äripäeva arvutuste kohaselt (kroonides)

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing