Eksperdid tunnustavad Venemaa uue peaministri Fradkovi oskusi

01. märts 2004, 13:50

Vene majandustegelased ja -eksperdid hindavad kõrgelt uue peaministri Mihhail Fradkovi professionaalseid oskusi ja tasakaalukust.

'Isiklikult suhtun Fradkovisse väga soojalt, kuna mul on olnud au töötada tema juhendajana Ingosstrahhis,' ütles RSPP viitsepresident Igor Jürgens agentuurile Interfax.

Jürgensi sõnul on Fradkovi nimetamine Venemaa peaministriks hea märk Läänele, kuna see demonstreerib soovi tihendada ja lähendada Lääneriikide ja Venemaa suhteid.

Jürgens märkis, et Fradkov on väga hea spetsialist, räägib hästi inglise keelt, tunneb väliskaubanduse küsimusi ning saab aru rahvuslikest huvidest.

Kõrgema majanduskooli teaduslik juhataja Jevgeni Jasin iseloomustas Fradkovi kui kogenut ja erudeeritut. Samas lisas ta, et Fradkov on ettevaatlik inimene, kes on hea administraator ja ametnik selle sõna parimas tähenduses.

'Fradkov on küll palju aastaid töötanud riigisektoris tähtsatel kohtadel, kuid teha sellest mingeid järeldusi tema tulevase valitsuse poliitika kohta, on võimatu,' tähendas Jasin. 'Ilmselt saab tast esialgu nö tehniline peaminister.'

Globaliseerumise probleemidega tegeleva instituudi teaduslik juht Mihhail Deljagin ütles, et Fradkovil on suured turumajanduse valdkonnas, lisaks on tal terve mõistus ja ta on lojaalne.

Deljagini sõnutsi on selge, et Fradkovi poliitikia ei saa olema lausliberaalne, vaid lisaks ettevõtjate huvide kaitsmisele arvestatakse ka inimeste huve.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing