Intressitoega remondilaenu hakkavad tänavu jagama Hansapank ja Ühispank

02. märts 2004, 10:30

Tallinna korraldatud konkursile intressitoetuse reservi taotlemiseks esitasid oma pakkumised Hansapank ja Eesti Ühispank.

Tallinna elamumajandusameti poolt korraldatud krediidi- ja finantsasutuste vahelisel konkursil kolme miljoni krooni suuruse intressitoetuse reservi taotlemiseks esitasid oma pakkumised AS Hansapank ja AS Eesti Ühispank, teatas Raepress.

Mullu oli Tallinna eelarves krediidiasutustele väljamakstavaks intressitoetuseks ette nähtud kaks miljonit krooni.

'Pankadele väljastatava reservi suurenemine võimaldab tänavu intressitoega remondilaenu taotleda oluliselt suuremal hulgal pealinna ühistutel,' märkis abilinnapea Aivar Pärna.

Esitatud pakkumuste kohaselt taotleb AS Ühispank reservi summast 2 miljonit krooni, pakkudes korteriühistutele ja ühisustele aastaseks baasintressimääraks 4,95%. AS Hansapank taotleb 3 miljoni krooni, pakkudes korteriühistutele aastaseks baasintressimääraks 5,9%. Omafinantseeringu nõue on mõlemal pangal 0%.

Maksimaalse pakutava netolaenu suurus on Ühispanga puhul 4000 krooni kõigi eluruumide ja mitteeluruumide üldpinna ühe ruutmeetri kohta ning Hansapanga puhul 2500 krooni kõigi eluruumide ja mitteeluruumide üldpinna ühe ruutmeetri kohta.

Kui suure osa intressitoetuse reservist kumbki pank saab, selgub peale intressitoetuse reservi taotluste hindamise ja menetlemise komisjoni istungit, mis toimub nädala jooksul.

Ka mullu väljastasid intressitoega remondilaenu ühistutele Hansapank ja Eesti Ühispank, Hansapank sai intressitoe reservist 1,33 miljonit krooni, Ühispank 0,66 miljonit.

'Eelmisel aastal pankadele linna poolt jagatud intressitoe reserv kulutati ära peaaegu poole aasta jooksul,' märkis elamumajandusameti peaspetsialist Ulna Kaldoja.'Seetõttu võib öelda, et pealinna ühistute huvi oma elamute remontimise vastu on suur.'

Mullu veebruaris volikogus vastu võetud elamute sooduslaenuga renoveerimise toetamise korra kohaselt tasub linn viis protsenti laenu netosummast nendel kortermajadel, kus elavate tallinlastest korteriomanike osakaal on 90 protsenti ja rohkem. Kui kortermaja elanike seas on rahvastikuregistri andmetel Tallinna elanikke vähem kui 90 protsenti, tasub linn remondilaenu summast 3,5 protsenti.
'Linn püüab uute remondilaenu jagamise tingimustega luua olukorra, mis tekitaks kõigis kortermajade elanikes huvi enda elanikuks registreerimise vastu,' märkis Pärna. 'On loomulik, et iga meie linnas elav inimene ka linna arengut oma maksudega toetab.'

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing