PM: Valitsuse määrus segab Tartus tunneliehitust

02. märts 2004, 08:11

Tartu linnavalitsus pidi valitsuse määruse tõttu tühistama ASi K-Most pakkumise Näituse tänava raudteeülesõidukoha tunneli projekteerimiseks.

AS K-Most nõudis oma pakkumise tühistamist, sest vastavalt vabariigi valitsuse määrusele ei saa ehitise projekteerija või ehitusjuhtimise teenuse osutaja hea tava kohaselt osaleda sama objekti ehitustöödel, kirjutas Postimees.

K-Most põhjendab loobumist asjaoluga, et tema põhitegevusala on ehitamine ja ta on tulevikus huvitatud osalemast tunneli ehitustöö pakkumisel.

«Valitsuse seisukoht on nähtavasti, et projekteerija ja ehitaja ei tohi omavahel seotud hangete puhul olla sama, sest see loob korruptsiooniohu,» selgitas Tartu linnapea Andrus Ansip. «Meie leiame, et vabariigi valitsuse seisukoht pole kooskõlas põhiseadusega ja on ettevõtluse piirang.»

Ansip on kahtleval seisukohal, kas sellise piirangu seadmine on üldse vabariigi valitsuse pädevuses.

Majanduse- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna eksperdi Tuulikki Laessoni sõnul on selline soovituslik suunis paigas juba 2001. aastast.

Laessoni väitel pole tegemist raudkindla määrusega, vaid sellega üritatakse teadvustada, et üks pakkuja ei tohiks kahest erinevast, kuid üksteisega seotud hankekonkursist osa võtta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing