Valitsus annab Paljassaare Tallinna Sadamale tagasi

02. märts 2004, 17:34

Valitsus otsustas Paljassaare sadama Tallinna Sadamale tagasi anda ja välistas sellega Tallinna linna soovi sadam endale saada.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atoneni ütlust mööda ei leidnud valitsus põhjust suhteliselt edukat omavalitsust soosida.

Paljassaare sadama areng on piiratud Tallinna nõudega suunata 2007. aastast raudteel liikuvad kaubavood linnast välja. Seepärast on sadama lepingulised kohustused lühiajalised, pikim leping kestab 2018. aastani.

?Terve mõistusega vaadates on Kopli poolsaar eelkõige sobilik elamispiirkond,? ütles Tallinna Sadama turundusjuht Erik Sakkov.

Meelis Atonen ütles, et kui sadam lõpetab Paljassaares opereerimise, siis töötatakse välja edaspidised projektid. Tallinna Sadam juba plaanib alustada kinnisvaraarendusega tegelemist kesklinnas ja Muugal.

'Tallinna linnal on piisavalt erinevaid piirkondi, mille arendamisega tegeleda,' ütles Atonen.

Tallinn on 60 hektari suuruse Paljassaare sadamaala arendamiseks välja töötanud kava, sooviga rajada sinna tööstuspark ja puhkepiirkonnad.

Otsuse anda Paljassaare sadam tasuta Tallinna linnale tegi kaks aastat tagasi Kesk- ja Reformierakonna valitsus. Varade linnale üleandmine jäi toppama, kuigi Tallinna Sadama aktsiakapitali vähendamine toimus.

Põhimõttelise Paljassaare sadama tagastamise otsuse võttis valitsus vastu kabinetiistungil kaks nädalat tagasi, otsuse jõustumiseks on vajalik ka ametliku istungi otsus.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing