Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Pärnu PM: Marati Pärnu õmblusvabrik sai mitukümmend uut töökohta

03. märts 2004, 08:34

Eile avati Marati Pärnu õmblusvabriku uus juurdelõikustsehh, millega õmblejatele loodi vabanenud ruumides mitukümmend uut töökohta.

Vabriku personalispetsialist Tiia Aur ütles, et kiiresti on vaja vabrikusse leida 25-30 uut õmblejat, edaspidi suureneb vajadus õmblejate järele veelgi, kirjutab Pärnu Postimees.

Marati tootmis- ja tehnikadirektor Aarne Viikholm ütles, et uue tsehhi ehitamise käigus tekkis Pärnu vabrikus juurde küll vaid 136 ruutmeetrit tootmispinda, kuid vabrikusiseste ümberkorralduste käigus tuli seadmeid ja töökohti ringi tõsta 2500 ruutmeetril, mis igapäevatööd sugugi lihtsamaks ei teinud. Kõigi nende ümberpaigutuste tulemusel ja tänu juurdelõikuse laiendamisele Pärnus vabanes Tallinnas tervelt 4000 ruutmeetrit tootmispinda.

?See oli oluline samm efektiivsuse tõstmisel ja annab firmale tervikuna märgatavat kokkuhoidu,? tõdes Viikholm. Ta mainis sedagi, et vabriku sisemus on nüüd moodsaks ja nägusaks saanud, mida ei või küll öelda tootmishoonete väljanägemise kohta.

?Kui me nüüd paremates tingimustes hästi teenime, leiame ehk tuleval aastal raha hooned väljastki korda teha,? avaldas Viikholm lootust.

Marati juhatuse esimees Torfinn Losvik aga kinkis vabriku kõigile jaoskondadele draakonipuud ja lubas juhtkonna nimel, et nad hakkavad vähemalt kaks korda aastas vaatamas käima, kas taimede eest ikka hoolt kantakse ja neid korralikult kastetakse.

Losvik rääkis, et Marati plaanipärase arengukava kohaselt investeeritakse tootmisse igal aastal seitse kuni kümme miljonit krooni. Arendustegevus jätkub tänavu ning tulevastelgi aastatel.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing