Cesana Grupp: Tartu jääb ilma eksklusiivsest majast

04. märts 2004, 15:15

Cesana Grupi hinnangul jätab Tartu valitsejad kõrghoone ehitusele vastu seistes linna ilma erilisest ja ekslusiivsest hoonest ning kinnisvaraturu arengust.

'Meie eesmärk oli Tartus midagi erilist ja eksklusiivset teha, samas ka kinnisvaraturgu arendada,' ütles ütles Cesana Grupi juhataja Raul Jeets.

'See, et linnavalitsus ei luba hoone ehitust, on naaberkinnistute huvi. Kui meie nii kõrge hoone ära teeksime, siis nemad ei saaks enam nii suurt maja teha. Raatuse tänav asub ainukeses kvartalis, kus Tartus võiks kõrghoone olla.'

Raul Jeetsile kuuluv Cesana Grupp on Raatuse tänavale planeeritava 20korruselise kõrghoone 50%-line arendaja, teiseks pooleks on Indrek Pungale kuuluv OÜ KT Trans.

Meeste projektile pani piduri peale Tartu linnavalitsuse tänane otsus mitte algatada Raatuse 19 asuvale krundile detailplaneeringut. Hoonestuskava ideevõistluse žürii, kes ei puutunud küll otseselt Cesana projektiga kokku, hindas nii kõrge hoonet Tartu miljöösse sobimatuks.

Praegune on kõrgeim hoone Tartus Estikole kuuluv 14-kordne Emajõe Ärikeskus.

Jeetsi sõnul on neil valmis planeeritava maja eskiis, mille autor on Uko Künnap. Ka maketid terve kvartali kohta on valmis.

103 korteriga Tartu kõrgeim hoone oleks esialgsete plaanide järgi valminud hiljemalt aasta pärast. Maksumuseks planeeriti 70 mln krooni. Ruutmeetri hinnaks oleks vastavalt korrusele tulnud 12 000-20 000 krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing