Eesti kalleim film tänasest publiku ees

Christel Karits 05. märts 2004, 00:00

Tegemist on Jaan Tätte, Mihkel Ulmani ja Kristian Taska kirjutatud psühholoogilise põnevusfilmiga, mille neli peategelast ? kaks meest ja kaks naist ? leiavad ennast ühel suvisel ööl tihedast sündmustekeerisest. Seda, kes neist leiab armastuse või kes suigub igavesse unne, saab näha tänasest Tallinna, Tartu ja Pärnu kinodes.

Filmi tootja Kristian Taska sõnul on siiski tegu eelkõige põnevusfilmiga, millele päris sama vastet Eesti filmiklassikas ei leidu. ?Äärmisel juhul võib seda ehk liigitada sarnasesse kategooriasse ?Hukkunud alpinisti hotelliga?,? on ta öelnud.

Lisaks kahele suhteliinile on filmis kasutatud palju politseimaailma kuuluvat. Tänu filmi konsultandile Andres Anveltile saab filmis kuulda politseile ja kurjategijatele omast kõnepruuki ja politseiraadiost saadud tekstimaterjali ning näha keskkriminaalpolitsei ruume ja relvi.

Peategelasi kehastavad supermodell Carmen Kass, näitlejad Priit Võigemast, Maria Avdjushko ja Peter Franzen. Kõrvalosades teevad kaasa Rain Simmul, Veikko Täär, Ivo Uukkivi, Ülle Kaljuste ja Helen Mahmastol.

Los Angeleses elav soome näitleja Peeter Franzen on ennegi Taskadega koostööd teinud. Eesti publik sai teda näha ka nende eelmises filmis ?Nimed marmortahvlil?. Franzen kiidab filmi stsenaariumi ja operaatoritööd. Filmi edu sõltub tema hinnangul aga sellest, palju publikut seda vaatama tuleb.

?Täna öösel me ei maga? võeti üles eelmisel suvel 40 öö jooksul, monteeriti Hollywoodis, filmi heli töödeldi osaliselt Rootsis ning viimane lihv anti sellele Itaalias.

Filmi lavastajaks on Ilmar Taska, operaatoriks 2000. aastal Euroopa mainekaima, Cannes?i filmifestivali ?ürii auhinnaga pärjatud Istvan Borbas ning monteerijaks kogenud ja tunnustatud oma ala meister Michael Duthie, kelle seni viimaseks tööks on Kevin Costneri filmi ?Piiritu avarus? kaadrite kokkusobitamine. Filmi kunstnikuks on Kalju Kivi, kostüümikunstnikuks Mare Raidma ja grimmi eest vastutas Katrin Sangla.

??Täna öösel me ei maga? on kõige parem film, mis Eestis kunagi tehtud! Ja kui see arvamus mõne arvates kõlabki veidi pretensioonikalt, siis on see vähemalt kõige ?filmim film?, mis siin eales tehtud,? on produtsent Taska kiitnud. Ta peab juba läbirääkimisi ka Rootsi ja Soome filmilevitajatega, et viia film ka väljapoole Eestit.

Filmi ühe peategelase Maria Avdjushko hinnangul sobib ?Täna öösel me ei maga? vaatamiseks kõigile. On põnevust ja romantikat.

Taska Filmi eelmine projekt ?Nimed marmortahvlil? hoiab 167 399 vaatajaga ülekaalukalt Eesti vabariigi kinokülastusrekordit.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing