Kuldne õhtu staaridega

Christel Karits 05. märts 2004, 00:00

Viiendat korda läbiviidav auhinnagaala toimub esmakordselt publikule avatud üritusena, ligemale 900 kohta mahutavasse saali on 400 popmuusiku ja muusikategelase sekka olnud võimalus pilet osta 500-l külalisel.

?See on ülesehituselt ainulaadne gaala, kus muusikasõbrad saavad kõrvuti popstaaridega jälgida pidulikku ja suursugust elavat etendust,? avas ürituse korraldaja Auris Rätsep. Kaks tundi kestval gaalal esinevad Nexus, Caater, Chalice, Soul Militia, Blacky, Cardinals, Joel Juht, Ice Cream, Meie Mees, Cool D, N-Euro ja Galaxy show-grupp. Õhtut juhib Madis Malk.

Eesti Muusika- ja Fonogrammitootjate Liit annab üle auhinnad kokku 11 kategoorias Eesti Autorite Ühingu, Eesti Esitajate Liidu ja Nordisk Copyright Bureau Eesti filiaali kogutud faktiliste andmete alusel. ?Auhinna saab see, kelle plaate on rohkem ostetud, lugusid rohkem raadios ja videosid teles mängitud,? selgitas Rätsep.

Eelmisel aastal sai müügitulemuste põhjal aasta parimaks albumiks Meie Mehe album ?Kut senap sulle?. Meie Mees pälvis ka aasta ansambli tiitli. Aasta autoriks kuulutati Sven Lõhmus, meeslauljaks Jüri Homenja albumiga ?Hommenium III? ja naislauljaks Hannah albumiga ?Ballaadid?. Parima muusikavideo auhinna sai Sahlene?i ?Runaway?. Peale selle jagati auhinnad aasta panuse eest Eesti popmuusikasse, mille sai postuumselt Urmas Alender, parimale plaadifirmale, milleks osutus Records 2000 ja aasta popmuusika edendajale, kelleks valiti Rein Rannap.

Aasta raadiohitiks sai Tanel Padari ?Unistus?, uustulnukaks Pasadena albumiga ?Vastu taevast? ning aasta haiks kuulutati Arnold Oksmaa. Aasta lõõtsamängija tiitli pälvis 2003. aastal Juhan Uppin ja parima festivalibändi oma sai ansambel Singer Vinger.

?Kuldne Plaat 2004? gaala algab kinos Kosmos täna õhtul kell 20.00. Kesknädala seisuga oli saada veel mõnikümmend piletit, mille läbimüügis korraldaja Auris Rätsep ei kahelnud. ?Otseseks sihtrühmaks on koolinoored ja üliõpilased vanuses 12?24 eluaastat, kuid nii täna õhtul saalis kui ka homme õhtul kell 21.30 telerite taga ? kui Kanal 2 näitab ürituse salvestust ? on kindlasti igas vanuses popmuusika huvilisi.? sõnas ta. Ühes piletiga saavad külalised kaasa ka Eesti muusikavideote DVD.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:23
Otsi:

Ava täpsem otsing