Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Investeerimispangad tahavad loobuda soovituste andmisest

Annika Matson 08. märts 2004, 13:24

Briti investeerimispank HSBC ja USA investeerimispank SG Cowen loobuvad konkreetsete investeerimissoovituste andmisest, kirjutab Bloomberg.

Taas on üles kerkinud teema, kui mõttekas on analüütikute ostu- ja müügisoovituste andmine. Institutsionaalsed investorid on arvamusel, et soovituste puudumine pole nende jaoks suur probleem.

Professionaalsed portfellihaldurid on aga kindlad, et eraklientidel läheb elu ilma konkreetsete ostu- ja müügisoovitusteta keeruliseks. ?Erainvestor tahab pärast raporti läbilugemist saada konkreetseid juhtnööre, mis vastava aktsiaga nüüd teha tuleb,? ütles rahvusvahelise varahaldusfirma State Street Advisors peastrateeg Alan Brown. Tema sõnul ei saa traditsioonilistest osta, hoia ja müü soovituste andmisest loobuda näiteks maaklerfirma Merrill Lynch.

Pangad põhjendasid oma sammu sellega, et pärast iga kvartaliaruannet uus soovitus anda on analüüsiosakondadele liiga töömahukas ning investoritel pole sellest ka erilist kasu. SG Cowen loobub kvartaalsetest raportitest: ?Avaldame tulevikus raporti vaid siis, kui meil tõesti midagi öelda on,? ütles SG Cowen analüüsiosakonna juhataja Barry Tarasoff.

Ka HSBC põhjendab loobumist raportite mõttetusega. ?Paljud meie kliendid on pensionifondide juhid, kes tahavad uusi investeerimisideid ja põhevaid tagapõhju teada, aga mitte 20 korda üht ja sama lugeda,? ütles HSBC pressiesindaja Pierre Goad. Pank tahab ümber korraldada kogu analüüsimeeskonna töö. Ühes grupis hakkavad tulevikus olema aktsia-, pensioni- ja sektorianalüüsid. See töökorraldus vastab institutsionaalsete klientide soovidele.

Brown ütles, et nemad ei jälgi investeerimispankade ostu- ja müügisoovitusi. ?Taustinformatsioon on kasulik, aga investeerimisotsused langetame me ise,? ütles Brown.

Positiivne on ekspertide sõnul asjaolu, et pärast skandaale on analüütikud oma raportites kriitilisemaks muutunud. 2000. aastal olid USAs 73% kõigist soovitustest osa, 25% hoia ja 2% müü. Tänaseks ütlevad 11% müü, 40% hoia ja 49% osta.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing