Teisipäev 21. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Tallinn pidurdab mitteeluruumide erastamist

Andres Kärssin 09. märts 2004, 00:00

?Erastamisprotsess on toppama jäänud põhjusel, et linnavalitsus peab vajalikuks täpsustada osa mitteeluruumide puhul määratud alghindasid,? ütles Tallinna elamumajandusameti vanemspetsialist Malle Oja.

Jaanuari lõpust pärit korraldusega moodustas linnavalitsus mitteeluruumide erastamise alghindade läbivaatamiseks ajutise komisjoni. Oja sõnul tuleb läbivaatamisele 49 objekti, valdavalt on tegemist kesklinna piirkonna pindadega. Komisjon tellib ka nende pindade uue hindamise.

Oja ütles, et tellitava hindamise maksumus ei ole veel teada. Eelmisel reedel alustas Tallinn hindaja leidmiseks läbirääkimisi kinnisvarafirmadega Uus Maa, ArcoVara, Ober-Haus, ERI Kinnisvara ja RIME.

Varem hindas 2001 septembris sõlmitud lepingu alusel Tallinnale kuuluvaid mitteeluruume Kinnisvaraekspert. Ligi 600 objekti hindamine lõppes eelmise aasta lõpuks, hindamise maksumus ühe objekti kohta oli 490 krooni, millele lisandub käibemaks.

Moodustatud komisjoni kuuluv Tallinna kesklinna vanem Keit Pentus ütles mitteeluruumide ümberhindamisvajadust põhjendades, et praegusi hindamisakte vaadates tekkis küsimusi nii linnavalitsuse liikmetel kui ka ametnikel. Ta lisas, et praegune samm ei tähenda seda, et linn pole rahul hindaja tööga: ?Tahame kindlust, et hindaja esitatud arvud ongi sellised.?

Pentuse sõnul on nende ligi poolesaja objekti puhul tegemist ikkagi liiga madala erastamise alghinnaga. Ta viitas näiteks Lembitu 8 asuvale pinnale, mille erastamishinnaks on veidi üles 700 krooni ruutmeetri kohta. ?Kuid kui uue hindamise tulemus on sama, siis nii ongi,? lisas ta.

Uue hindamisega seotud lisakulutusi kommenteerides ütles Pentus, et kui hindamise tulemusel hinnad oluliselt tõusevad, siis on see kulutus põhjendatud.

31. jaanuari seisuga oli Tallinnas erastatud mitteeluruume 327 ja erastamata ruume 286. Erastamisprotsess takerdus juba 2002. aasta kevadel, viidates muu hulgas selle liigsele politiseeritusele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing