Valitsussektori eelmise aasta ülejääk oli 2,6 protsenti SKPst

Liis Kängsepp 09. märts 2004, 16:23

Eelmisel aastal oli valitsussektori eelarveülejääk 3,04 miljardit krooni, moodustades oodatavast sisemajanduse koguproduktist (SKP) 2,6 protsenti.

Eesti esitas Euroopa Komisjonile aruande, mille kohaselt oli valitsussektori võlg aastalõpu seisuga tasemel 6,71 miljardit krooni ehk 5,8 protsenti oodatavast SKPst, teatas rahandusministeerium.

Valitsustasandite lõikes oli puudujäägiga kohalike omavalitsuste koondeelarve, kus puudujääk ulatus 562,4 miljoni kroonini. Tänu tulude ülelaekumisele riigieelarves ning eelarvega võrreldes suhteliselt madalale kulude tasemele, kompenseerisid omavalitsuste puudujäägi keskvalitsus, kus oli ülejäägiks 2, 811 miljardit krooni, ning haigekassa ja töötukassa ülejäägiga 790,5 miljonit krooni.

'Meile valmistab jätkuvalt muret kohalike omavalitsuste finantsdistsipliin, mille tulemus on kohalike omavalitsuste koondeelarve enam kui poolemiljardiline defitsiit,? sõnas rahandusminister Taavi Veskimägi. ?See võib kujuneda probleemiks eurole ülemineku kriteeriumite täitmisel, kui valitsus ei suuda seda tasakaalustada omapoolse ülejäägiga. Arvestades ka seda, et 2003. aasta eelarve ülelaekumised on pigem erakorralise iseloomuga, on selge, et ülelaekunud raha ei saa ega tohi kasutada riigi jooksvate kulutuste suurendamiseks ei lühi- ega pikaajalises plaanis,' lisas Taavi Veskimägi.

2002. aasta valitsussektori eelarveülejääk ulatus 1,8 protsendi tasemele SKPst ning võlatase moodustas 5,7 protsenti SKPst.

Rahandusministeerium esitas sellel nädalal esmakordselt kohustuslikus korras Euroopa Komisjonile valitsussektori defitsiidi ja võla aruande. Euroopa Liidu liikmesriigid on kohustatud aruannet esitama kaks korda aastas. Seni on Eesti esitanud aruannet vabatahtlikkuse printsiibi alusel.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing