Teisipäev 25. oktoober 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

EPL: politseinikel tuleb tankimiseks maha sõita sadu kilomeetreid

12. märts 2004, 08:01

Riigihangete seadus on loonud politsei ja päästeameti autode tankimiseks olukorra, kus kütuse võtmiseks tuleb sõita ligi saja kilomeetri kaugusele.

Kuigi patrulli tööpiirkonnas on mitmeid tanklaid, ei tohi kohalikes bensiinijaamades tankida, kirjutab Eesti Päevaleht.

Vändra politseinikud peavad näiteks peaaegu igapäevaselt oma autode tankimiseks sõitma 50 kilomeetri kaugusel asuvasse Pärnusse. Politseiamet soovib sääraste juhtumite vältimiseks vaadata üle lepingud ning vajadusel sõlmida uusi.

Lääne politseiprefektuuri pressiesindaja Kaja Kukk tunnistas, et riigihangete seadus ja sellest tulenev leping Statoiliga loob veidra olukorra. ?Kuigi Vändras on kolm tanklat, seal tankida ei tohi. Teisest küljest ei oska ma öelda, kas sealsete tanklate kütuse kvaliteet on piisavalt heal tasemel,? rääkis Kukk.

Probleeme kehtiva riigihankelepinguga tunnistas ka politseiameti pressiesindaja Robert Kõrvits. Peale Statoili on politseiamet Kõrvitsa andmeil sõlminud lepingu ka Neste tanklaketiga. Kuid ometigi ei kata kahe tanklaketi jaamad näiteks Hiiumaa ja Saaremaa politseipatrullide vajadusi. Nendes kohtades on Kõrvitsa sõnul tehtud omakorda riigihanked, et tagada autode tankimine.

Politseisüsteemis kehtivad veel vanad riigihankelepingud. Hiljuti toimunud politseiprefektuuride liitmine piirkondlikeks prefektuurideks sunnib kehtivad lepingud üle vaatama.

Politseiameti väitel võimaldab Statoiliga kehtiv leping igalt bensiiniliitrilt saada 75 senti, igalt diisliliitrilt 50 senti allahindlust. Lihtne arvutus näitab, et saja kilomeetri läbimiseks kulub sada krooni. Statoilist saadav soodustus annab aga kokkuhoidu seitse ja pool krooni.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing