EMEX alustab autovrakkide ja vanametalli kampaaniat

15. märts 2004, 11:22

Täna alustab EMEX igakevadist autovrakkide ja vanametalli kogumise kampaaniat, teatas ettevõte.

Tallinnas ja Harjumaal tuleb vanametalli tasuta äraveoks eelregistreerida. Teistes Eesti piirkondades võtab EMEX vanametalli vastu kohalikes esindustes tavapärastel tingimustel.

Kõik Tallinna ja Harjumaa elanikud ja ühistud, kes soovivad oma koduhoovi ja -ümbruse puhastada keskkonnaohtlikest autoromudest või suuremõõtmelistest metallesemetest, saavad seda teha alates 12. aprillist 15. maini toimuva heakorrakampaania raames. Teistes Eesti piirkondades kestab kampaania 15. märtsist kuni 15. maini.

Seoses uue jäätmeseadusega muutus autovrakkide üleandmise kord. Auto tasuta äravedamiseks tuleb tellijal esitada isikut tõendav dokument ning kohapeal vormistatakse autoloovutajaga vara tasuta üleandmise akt. Kui sõiduk ei ole veel ARK-i registrist kustutatud, on võimalik loovutada sõiduki tehniline pass ning tehingu osapoolte vahel sõlmitakse volikiri mootorsõiduki ARKi registrist kustutamise kohta. Utiilsete sõiduautode vanametalliks müümisel on vajalik tõend sõiduki ARKi registrist kustutamise kohta.

Heakorrakampaania ajal autovraki ja vanametalli äraviimise võimalust kasutanute vahel loositakse seitsmes EMEXi osakkonnas välja televiisorid.

EMEX korraldab vanade autovrakkide ja olmemetalli tasuta äravedamise aktsiooni juba seitsmendat aastat ning teeb seda koostöös Tallinna linnavalitsusega. Eelmisel aastal veeti kampaania käigus vanametalliks ligi pool tuhat autot.

Tänavu sügisest vahetab AS Eesti Metalliekspordina tuntud jäätmekäitlusettevõte EMEX kaubamärki ning võtab kasutusele emaettevõtte Kuusakoski nime.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing