Esmaspäev 5. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Nafta hind kerkis esmaspäeval järsult

Tõnis Oja 17. märts 2004, 00:00

Nafta hind kerkis esmaspäeval järsult, tehes tagasi kogu reedel toimunud hinnalanguse ja enamgi.

Rahvusvahelisel naftabörsil Londonis sulgus toornafta aprillilepingute hind 33,80 dollaril barrelist, mis oli reedesest sulgumishinnast 4,8 protsenti kõrgemal. Kauplejate ja analüütikute sõnul olid hinnatõusu põhjuseks sündmused Hispaanias ja Naftat Eksportivate Riikide Organisatsiooni (OPEC) kinnitus esimesest aprillist kehtima hakkavate toodangupiirangute jõusse jäämisest. ?Neljapäevased pommiplahvatused mõjutasid valimistulemusi Hispaanias, mis tähendab terroristide võitu ja seda, et nad on võimelised mõjutama demokraatlikke valimisi, ja see suurendab muret üleüldise turvalisuse pärast,? lausus Financial Timesile üks Londonis tegutsev naftakaupleja.

OPECi liikmesriikide Venezuela ja Katari naftaministrid kinnitasid, et 1. aprillil jõustuvad toodangukärped. Samas on Venezuela ise üks suuremaid ebakindluse allikaid naftaturul. OPECi suuruselt kolmandas tootjariigis käivad juba mitmendat nädalat rahutused, milles Bloombergi teatel on juba surma saanud vähemalt üheksa inimest.

Veidi üle aasta tagasi suutsid president Chavezi vastased suurema osa riigi naftatööstusest sulgeda ning Ameerika Ühendriigid olid sunnitud töötlemistehastele tooret hankima mujalt, st Lähis-Idast.

Nõudluse poole pealt on nafta hinna suurimaks kujundajaks saamas Hiina. Enamik turuosalisi usub, et nõudlus Hiinas järjest kasvab ning see hoiab üleval ka nafta hinda. Nafta hinna tõusu toetas uudis, mille kohaselt kasvas autode müük Hiinas jaanuaris-veebruaris 60 protsenti võrrelduna aastataguse perioodiga.

Eile musta kulla hind mõnevõrra langes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:17
Otsi:

Ava täpsem otsing