Kolmapäev 22. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Natura-juhtkiri soosib ärikaid

Val Rajasaar 18. märts 2004, 00:00

Äripäeva juhtkiri (vt - Eraomandile eritingimuste seadmine on delikaatne teema)väljendab tavalise eesti inimese arusaamu, st igasugune muinsus- ja looduskaitse on mõttetu kaigaste kodaraisse loopimine ausatele maa- ja metsaomanikele ning kohalikele omavalitsustele. Äkki lõpetaks ära selle kaitse ja laseks eestlasel omal maal äritseda nii nagu ta tahab? Lõpeks viha ja vaen inimeste vahel, igaüks saab oma asjaga teha, mis tahab: kiiresti maha müüa või lagedaks raiuda või täis ehitada.

Kainet mõistust, haritust ja maailma asjadest arusaamist poleks kellelgi enam harjutada vaja. Muret polekski... Enne antagu mõtlevatele olenditele paar aastat aega Norrasse, Kanadasse või Uus-Meremaale kolida. Miks kulutada enamus artiklist inimestele kahtluste ja kõhkluste sisendamiseks, kuigi artikli viimases lõigus need kõik ministri poolt ümber lükatakse.

Seda arvab ajakirjanik tõepoolest õigesti, et kui ikka põhjalikult lugejaid tampida ja üles kruttida teemal, et looduskaitse on saatanast ja takistab eesti tavalise ärika elu, siis võib ministri jutu tõesti kõige lõppu jätta. Seal ei panda seda eriti tähele ja eesmärk ning oma lehe pealkirja vääriline tulemus saavutatud.

Hr Anto Raukasele: lugupeetud akadeemik! Palun toetage looduskaitset, kui Teile antakse valida, mida toetada.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing