Esmaspäev 27. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Tartu Ülikool nõuab võlgu inkassofirma abil

22. märts 2004, 08:08

Rohkem kui kahe miljoni kroonini küündivad õppemaksuvõlad ajendavad Tartu Ülikooli tudengitelt raha kättesaamiseks kasutama Julianus Inkasso teenuseid.

Tartu Ülikooli finantsdirektor Taimo Saani selgitas Tartu Postimehele, et umbes 2,5 miljoni krooni suuruse õppemaksuvõla ehk ametliku nimetusega õppeteenustasude võla on põhjustanud umbes 300 üliõpilast või nende õpingute eest tasuma pidanud firmat, kes krooniliselt ülekannetega hilinevad või on jätnud need tegemata.

Sügisel, kui ülikool õppemaksuvõlgadega tõsisemalt tegelema hakkas, oli summa isegi ligi kaks korda suurem. Tasulisi õppureid on ülikoolil üle 6000.

Läinud aasta lõpul ülikooli ja Julianus Inkasso vahel sõlmitud lepingu alusel on 15 nõuet inkassofirmale üle antud, lähinädalail lisandub veel poolsada.

Saani kinnitusel polnud ülikoolil alternatiivi, sest võlgu jäänud tudengid, enamasti küll juba ekstudengid, on leebematele raha väljanõudmise viisidele vilistanud.

«Kasutatakse ära, et ülikool on olnud raha sissenõudmisel pehme,» märkis ta.

Õppemaksude tasumisel on ülikool kehtestanud neli tähtaega: 15. kuupäev oktoobris, novembris, veebruaris ja märtsis.

Õppeteenustasudega tegeleb nüüd finantsdirektor ja teravdatud huvi tunneb ülikool kõigi nende vastu, kellel maksetähtaeg oli 2003. aastal või varem.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing