Piiripunktide toidukontrolli selgitus

23. märts 2004, 00:00

Alates 1. maist 2004 rakenduv nõue piiripunktide veterinaar- ja toidukontrolli tunnustamise kohta ei puuduta piiranguna neid Eesti ettevõtteid, kes ekspordivad kolmandatesse riikidesse Eesti või muu Euroopa Liidu liikmesriigi loomseid kaupu (kala, liha, piim, munad, tooted nendest, loomanahad).

Piirang piiripunkti nõuetele vastavuse osas kehtib loomsete kaupade sisseveol kolmandatest riikidest. Väljaveol puudutab selline tunnustatud piirpunkti nõue ainult ELi välises staatuses olevat transiitkaupa. See tähendab, et selline kaup tohib siseneda ja väljuda Euroopa Liidu territooriumilt vaid läbi tunnustatud piiripunktide, millisteks hetkel on ainult Luhamaa ja Paldiski sadam.

Seega võib nii Eesti kui ka muu Euroopa Liidu liikmesriigi kaup väljuda Eestist kolmandasse riiki alates 1. maist läbi ükskõik millise rahvusvaheliseks liikluseks avatud piiripunkti (loetelu on toodud VV 25.06.2002 nr 205), kuna piiril sellisele kaubale Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) enam kontrolli ei tee.

Ja väike täpsustus: VTA peab arvestust partiides, Äripäeva loos on nimetanud partiid tonnideks. Tegelikkuses on kogused suuremad. Lisame juurde ka Kaubandustööstuskojale esitatud statistika, mis põhines VTA andmetel, kuid andmed on välja toodud tonnides.

Maksu- ja Tolliamet

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing