EPL: Üllar Talviste vabanes kahtluse alt

24. märts 2004, 07:52

Kaitsepolitsei vabastas kahtluse alt vandeadvokaat Üllar Talviste seoses Läätsa Kalatööstuse pankrotiprotsessis toime pandud kuritegudega.

?Käesoleval ajal on antud kriminaalasjas üks kahtlustatav,? ütles kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann Eesti Päevalehele. ?Kahe varem kahtlustatavaks tunnistatud isiku, sealhulgas härra Talviste suhtes lõpetas uurija märtsi alguses menetluse seoses kuriteo koosseisu puudumisega nende tegevuses.?

Kaitsepolitsei tunnistas läinud aasta lõpus Talviste kahtlustatavaks ametialases võltsimises ja riisumisele kaasaaitamises.

Talviste sõnul on ta kui murtud tiivaga lind. ?Minu käes on kaitsepolitsei määrus, mille kohaselt on need süüdistused maha võetud. Tegemist oli ko?maarse kogemusega,? ütles Talviste. ?Huvitav on see, et olen ise elu aeg selles õigussupis olnud, aga ühtäkki avastad enda uskumatult abituna, kui asi sind ennast puudutab.?

Viimase poole aasta jooksul lagunes Talviste HETA advokaadibüroo, mis oli omal ajal esimene eraõiguslik advokaadibüroo Nõukogude Liidus, ning praegu tegeleb tippadvokaat uue büroo loomisega.

Kaitsepolitsei uurimisversiooni järgi osutas Talviste 1999. aastal Läätsa Kalatööstusele fiktiivset teenust ning riisus nii pankrotipesast 100 000 krooni.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing