Rapla koolitüdruk osutus parimaks investoriks

25. märts 2004, 11:05

Keskkooliõpilastele mõeldud investeerimismängu võitja kasvatas virtuaalportfelli kuu aja jooksul 21,4 protsendi võrra.

2Day.ee, HEX Tallinna ja Junior Achievementi korraldatud 1-kuulisele investeerimismängule keskkoolides majandust õppivatele noortele registreerus 1819 gümnasisti, kellest ligi tuhat jõudis virtuaalsete aktsiatehinguteni Tallinna Börsil noteeritud ettevõtetega, teatasid korraldajad pressiteates.

Õpilased said mängu jooksul väga reaalse ning praktilise kogemuse börsil kauplemisest, võimalustest, kukkumistest ja tõusudest. Kokku sooritati üle 7000 virtuaaltehingu ja kogemustest muljetati aktiivselt jututoas.

Parimaks osutus Rapla Ühisgümnaasiumi 11. klassi õpilane Jaanika Trahov, kes suutis nelja nädala jooksul kasvatada oma virtuaalportfelli ligi 21,4%.

Jaanikale jäi napilt alla sama kooli õpilane Jaanika Ojasalu, kelle tootluseks tuli 21%. Kolmandale auhinnalisele kohale tõusis Võru Kesklinna Gümnaasiumi õpilane Martti Kivi. Parim juhendaja tiitel läks Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpetajale Riina Timmermannile.

Esimese koha auhinnaks pani HEX Tallinn välja reisi kahele Helsingi börsile.

12. aprillil alustab 2Day.ee koostöös Estonian Business Schooli, HEX Tallinna ja Eesti Ühispangaga praktiliste investeerimisalaste koolitustega, mis on eelkõige suunatud keskkooliõpilastele ja tudengitele, kuid on avatud ka kõigile teistele huvilistele.

2Day.ee projekti üks vedajatest, Lauri Elevant ütles: ?Koolituse üks osa on praktiline investeerimismäng, mille parim saab auhinnaks hea sülearvuti. Teise poole moodustavad praktilised loengud, mis sisaldavad väärt nõu mängu ja börsidel investeerimise kohta. Usume, et selline koolitus on noortele väga vajalik ning huvipakkuv.?

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing