Tallegg laiendab kanamunasortimenti

26. märts 2004, 11:04

Tallegg laiendab Eestis lisaväärtusega kanamunade sortimenti, tuues turule uued munasordid ja uued pakendid, teatas ettevõte.

Uute munasortide turuletoomisega jätkab Tallegg senist strateegiat, mis keskendub lisaväärtusega kanamunade segmendi arendamisele. Aprillist jõuavad müügile eriti kollase rebuga Kollased Munad ning tavapärasest kanamunast olulisemalt suuremad Hiidmunad.

Talleggi uute munapakendite kontseptsiooni eesmärgiks on selgelt eristuvate tootegruppide loomine ja kaasaegsete ning värviliste pakendite toomine tarbijani.

AS Talleggi munasortimenti kuuluvad lisaväärtusega toodetest Tervisemunad, Kollased Munad ja Hiidmunad ning tavamunadest Peremunad, Pesamunad ja Suured Munad. Kui Tervisemunad tasakaalustavad tänu küllastumata rasvhapete osakaalule organismi kolesteroolitaset ja vähendavad südamehaiguste riski, on Kollaste munade lisaväärtuseks kuldkollane rebu.

Tulemuse garanteerivad kanade söödale lisatud karotinoidid, mida looduses leidub eriti ohtralt porgandis ja värsketes rohulibledes. Hiidmunad on aga erilised oma suuruse tõttu, kaaludes tavalisest munast ligi 20% rohkem.

Tallegg on Eesti suurim linnuliha- ja munatootja, mis alustas tegevust 1993. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni ning on Harjumaa suurim tööandja.

Ettevõtte teenis 2003. aastal 535 miljoni kroonise käibe juures 26 miljonit krooni puhaskasumit, investeerides tootmise arendamisse 52 miljonit. Võrreldes 2002. aastaga suurenes möödunud aastal oluliselt ettevõtte eksport Lätti ja Leetu.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing