Pühapäev 11. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Bussifirmas Taisto loodi ametiühing

29. märts 2004, 17:09

Peamiselt linnadevahelise reisijateveoga tegeleva OÜ Taisto Liinid töötajad andsid esmaspäeval tööandjale üle teate ametiühinguosakonna moodustamisest.

Tegu on esimese rakukesega terves Taisto ettevõtete grupis, mis annab tööd enam kui 200le töötajale, teatas Transpordi Ametiühingu esimees Peep Peterson.

Praegu 30-liikmelisena alustanud osakond kavatseb selgitustööd töötajate hulgas jätkata ja suurendada ametiühingu liikmelisuse Taisto grupi ettevõtetes lähemal vähemalt sajani.

'Siis on meil võimalik lisaks liikmete juriidilisele nõustamisele alustada ka kollektiivlepingu läbirääkimisi selgema palgasüsteemi kokkuleppimiseks,' ütles Taisto Liinide töötajate usaldusisikuks valitud Tartu bussijuht Feliks Linde.

Petersoni sõnul oli Taisto grupp viimane suurem bussiettevõte, kus Transpordi Ametiühingul ei olnud oma osakonda.

'Võime öelda, et oleme nüüd asistes suhetes kõigi bussituru otsustajatega. Ametiühinguosakond puudub veel vaid paaris pisemas ettevõttes nagu AS Marsruut, MRP Liinid ja Põlva Reisijateveod,' lisas Peterson.

Aasta alguse seisuga oli Transpordi Ametiühingul 4615 liiget ja enam kui 80 osakonda bussi-, kaubaveo-, teehooldus- ning lennundusettevõtetes.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing