USA dollar tõusis eile 13 krooni alla

Raivo Sormunen 30. märts 2004, 00:00

Euro langes eile hommikul USA dollari suhtes 2004. aasta madalaimale tasemele, kuna turgudel spekuleeritakse, et Euroopa Keskpank (EKP) annab sel nädalal toimuval koosolekul vihjeid võimaliku baasintressi alandamise kohta, kirjutas Bloomberg.

Kaheteistkümnes Euroopa riigis käibel olev ühisraha vajus 1,2045 dollarini (12,99 krooni) ehk madalaima tasemeni alates möödunus aasta 4. detsembrist. Keskpäeval, kui Eesti Panga ametlikud valuutade päevakursid fikseeriti, oli euro mõnevõrra tugevnenud ning dollar maksis 12,91883 krooni.

EKP-lt sel nädalal õigupoolest veel baasintresside kärbet ei oodata. Bloombergi küsitluse andmeil ootas 36 ökonomistid vaid kaks, et neljapäeval läheb keskpank intresside kallale. Küsitletustest kaheksa ootas intressikärbet juuniks.

Intresside alandamisega loodetakse hoida Euroopa majandust kasvukursil, kuna odavam laenuraha peaks edendama ettevõtlust ja soosima tarbimist.

Möödunud nädalal teatas EKP president Jean-Claude Trichet, et pank võib alandada regiooni majanduskasvu prognoosi, kui tarbijate kulutused ei näita kasvu. Lisaks ütles möödunud reedel EKP juhatuse liige Gertrude Tumpel-Gugerell, et Euroopas võib majanduskasv edasi lükkuda ning pank on valmis vajaduse korral baasintressi kärpima.

?Trichet sillutab tõenäoliselt teed edasiseks intressikärpeks EKP pressikonverentsil,? ütles Societe Generale?i valuutastrateeg Niels Christensen, kes ootab euro odavnemist.

?Me usume, et euro püsib löögi all, ning me ei üllatu, kui valuuta langeb sel nädalal alla 1,20 euro taseme,? ütles Bear Stearnsi valuutastrateeg Steve Barrow. ?Euroopa Keskpanga intressikärbe on tulekul, küsimus on vaid, millal,? lisas ta.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing