Tallinn ähvardab Manutendi Linnahallist ilma jätta

Heidit Kaio 31. märts 2004, 00:00

Linnavalitsus loobus ootamatult ligi neli kuud kestnud läbirääkimistest ning nõudis, et Urmas Sõõrumaa firma Manutent otsustaks nädala jooksul, kas ostab esialgsetel tingimustel Linnahalli või jätab ostmata. Manutendi äriplaan nägi ette Linnahalli lammutamise, mida aga takistas ehitise kuulumine muinsuskaitse alla.

Tallinna abilinnapea Aivar Pärna soovitas eile Manutendil osta Linnahall ja hakata siis omanikuna taotlema halli lammutamist. Manutendi tegevjuht Märt Vooglaid ütles, et sellisel juhul pole ettevõte huvitatud Linnahalli ostmisest.

Linnahalli müügiks on toimunud kolm konkurssi, neist kaks ebaõnnestusid, kolmandale tuli üks pakkumine, läbirääkimisi Linnahalli ostmiseks soovis alustada Manutent.

?Äkki tunnevad pärast 1. maid Linnahalli vastu huvi välismaised investorid,? põhjendas uut müüki Aivar Pärna. ?Nad võisid varem peljata meie seaduste erinevust.?

Ober-Haus Kinnisvara juht Hindrek Leppsalu hakkas suure häälega naerma küsimuse peale, kas Euroopa kinnisvaraärimehed võiksid soovida osta Linnahalli. ?Ma väga sügavalt kahtlen, et üks välismaine investor tuleks sellistel tingimustel Linnahalli ostma. No selle halliga ei ole ju mitte midagi peale hakata,? ütles Leppsalu.

Pärast 7. aprilli, kui selgub, et Manutent ei osta Tallinna Linnahalli, võib linnavalitsus aga esitada volikogule otsustamiseks müügitingimuste muutmise.

Kinnisvarafirmad Ober-Haus, Arco Vara ja Uus Maa kinnitasid, et pole senistel tingimustel Linnahalli ostmisest huvitatud.

?Manutent on joonistanud välja küsimused, millele on vaja vastust igal kinnisvaraarendajal. Eriti selgeid raame nõuavad välismaised investorid,? ütles Uus Maa analüütik Ain Kivisaar. ?Kui linn neile probleemidele vastust ei leia, siis on uue konkursi tulemused samasugused nagu eelmistel.?

Märt Vooglaiu hinnangul loobus linn läbirääkimistest poliitilistel põhjustel.

?Arvan, et linnapea Savisaarele sai selgeks, et tal pole mõtet suruda lammutamise plaani, et anda teise erakonna ministrile võimalus loorbereid lõigata ja ?päästa Linnahall lammutajate käest?,? rääkis Vooglaid.

Reformierakondlasest kultuuriministril Urmas Paetil on viimase sõna õigus kultuurimälestise lammutamise otsustamisel.

Manutent on pakkunud linnale kahte nägemust Linnahalli tuleviku kohta. Firma renoveeriks halli tingimusel, et linn või riik hakkab selle ülalpidamist toetama aastas 30 mln krooniga. Teine võimalus on Linnahall lammutada.

?Ikka jääb lootus, et üks osapooltest teatab 7. aprilli kaheteistkümnendal tunnil, et on olemas koht mööndusteks,? ütles Vooglaid.

  • Urmas Paet, kultuuriminister:
    Loomulikult on minu otsus, et Linnahalli ei tohi lammutada, sest muinsuskaitse nõukogu on nii otsustanud.

Kas riik peaks toetama Linnahalli ülalpidamist, selle kohta peaks Tallinna linnavalitsus esmalt otsustama, mida nad tahavad Linnahalliga teha. Seni on mulle jäänud mulje, et linn tahab eelkõige halli müüa ja pigem pole huvitatud Linnahalli säilimisest.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing