Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

PM: Ministrid peavad Tallinna teid linna mureks

31. märts 2004, 08:27

Nii rahandusminister Taavi Veskimägi kui ka majandusminister Meelis Atonen peavad Tallinna halbu teeolusid vaid linnavalitsuse mureks.

Mõlemad ministrid leiavad, et riik ei pea andma linnale raha teede ehituseks ja remondiks, Tallinn peab leidma selle oma eelarvest. Ka uue liiklust ummistava Ülemiste kaubanduskeskuse avamist tiheda liiklusega ristmikul nimetab Atonen eelkõige linnavalitsuse mureks, kirjutab Postimees.

«Linn vastutab, kui ta detailplaneeringuid ja lube kergelt jagab,» mainis Atonen. «Selline kergekäeline kavandamine näitab linnaplaneerimise nõrkust, ja uusi keskusi planeerides ajab linnavalitsus asja järjest hullemaks.»

Ülemiste keskuse planeeringu lubamisele oma allkirja andnud Atoneni erakonnakaaslasest endine abilinnapea Toivo Ninnas ütles, et linna arengu seisukohalt oli ehitus möödapääsmatu.

Ninnase sõnul peaks riik leidma Tallinna teedele lisaraha. «Toetan abilinnapea Jüri Ratast, kes ütles, et riik peaks leidma linnale igal aastal kütuseaktsiisist 300-400 miljonit krooni tee-ehituse raha,» rääkis Ninnas. «Riik ei anna aga raha ega toeta omavalitsusi seadustega, mistõttu pole võimalik käivitada ka eraosalusega ehitusprojekte.»

Kumbki minister ei nõustu arvamusega, et pealinna staatus võiks Tallinnale teedelappimiseks või -ehituseks lisaraha tuua. Samas süüdistavad nad linna heldes rahajagamises pensionäridele ühekordse toetuse maksmiseks, propagandateenistusele ja munitsipaalmajadele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing