Teisipäev 6. detsember 2016

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Maksuamet tegi maksuotsuse mitmele prominendile

ÄP 01. aprill 2004, 00:00

?Maksuotsus loetakse üleantuks teate avaldamise päevale järgneval päeval,? seisis teates Sangari juhile Gunnar Kraftile ja endisele Hansapanga juhatuse liikmele Gerd Müllerile.

Ühtlasi tõi maksuamet välja, et 16. märtsil 1964 sündinud Gunnar Kraft elab Tartus Kreutzwaldi tänaval ning võib talle tehtud maksuotsusega nr 12-5/23 minna tutvuma maksu ja tolliameti Põhja maksukeskusesse tööpäeviti ja vastuvõtuajal.

28. oktoobril 1971 sündinud Gerd Müllerit, kes elab Tallinnas Palusambla tänaval, ootab maksuotsus nr 12-5/1 maksu- ja tolliameti peamajas Narva maanteel.

?Maksuhalduril ei olnud muul viisil võimalik maksuotsuseid teatavaks teha,? vahendas ameti pressiesindaja Aivar Pau maksujärelevalve seisukohta.

Pau selgitas, et maksuamet üritas alates möödunud nädala algusest kutsuda Krafti ja Müllerit maksuotsuseid kas isiklikult või esindajate kaudu vastu võtma. Kutsed saadeti tähitud postiga, helistati ja käidi maksumaksjate koduukse taga. ?Need tegevused ei andnud tulemust,? märkis Pau.

Gunnar Kraft viibis eile välismaal ja tema mobiiltelefon oli välja lülitatud. Gerd Müllerilt ei õnnestunud Äripäeval samuti kommentaari saada.

Maksukorralduse seadus ütleb, et kui maksumaksja ei ela ega asu registrisse kantud või maksuametile teadaoleval aadressil, võib maksuamet dokumendi resolutiivosa avaldada ametlikus väljaandes või üleriigilise levikuga päevalehes. Teade avaldatakse vähemalt kahel korral ja kahenädalase vahega ning loetakse kättetoimetatuks esmakordse avaldamise päevale järgneval päeval.

31. märtsil aegusid tulu varjamise juhtumid 1997. aastast, mil paljud ärimehed kasutasid aktsiate ja osakute müügiks Divecist ostetud offshore-firmasid.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing