Teisipäev 17. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Rahalaev peatub ka väikesadamates

Maria Värtson 01. aprill 2004, 00:00

Majandusministeeriumis on lõppjärgus struktuurifondide toetuste tingimusi kehtestavate määruste koostamine. Ühena viimastest arutati koostööpartneritega turismi toetamise tingimusi. Neid käsitlev ministri määruse eelnõu kiideti üksmeelselt heaks, selle poolt oli ka EVEA esindaja.

EVEA partneritele Mereturismi Assotsiatsioonist ja Väikesadamate Liidust aga esitame seoses murega väikesadamate toetusvõimalustest järgneva selgituse. Väikesadamad saavad taotleda investeeringutoetust. Kavandatud turismi tootearendusskeem toetab eraettevõtjate investeeringuid aktiivse puhkuse keskustesse, kus külastajail on võimalik tarbida erihuvidele suunatud teenuseid, nagu matkamine, ratsutamine, tali- ja vesiharrastused. Keskusteks võivad olla ka erakätes olevad väikesadamad, mis pakuvad vesiharrastusega tegelemise võimalust. Turismi tootearendusskeemist toetatakse keskuste arendamiseks vajalike ehitiste rajamist, renoveerimist, infrastruktuuri arendamist. Ehitised on ka väikesadamate hooned ja rajatised.

Skeem toetub riiklikule turismiarengukavale 2002?2005 ja arvestab ses nimetatud eelisarendatavate toodetega. Erinevaid objekte (nt sadamad, veekeskused) määrus ei nimeta, et mitte piirata valdkondade valikut ? selline loetelu ei saaks iial olla täpne ega lõplik.

Struktuurivahendite laev ei pea aga peatuma igas sadamas, tõukefondide kasutamist peab käsitlema samaväärselt Eesti riigieelarvega. Riiklik arengukava peegeldab tehtud valikuid ning turism on seal auväärsel kohal.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:19
Otsi:

Ava täpsem otsing