Euroopa börsidel on Ericssoni päev

01. aprill 2004, 13:15

Euroopa börse eesotsas tehnoloogiasektoriga veab täna üles võrguseadmete tootja Ericsson, mis teatas täna, et firma esimese kvartali kasumlikkus ületab ootusi.

Üle poole oma esialgselt töötajaskonnast koondanud Ericsson ütles täna hommikul, et kulude kokkuhoiuefekt on oodatust suurem ning see aitab tõsta firma esimese kvartali kasumlikkust. Firma loodab, et lõppenud kvartalis ületab firma tegevuskasumi rentaablus möödunud aasta viimases kvartalis saavutatut 41,6%.

?See on meeldiv üllatus,? ütles uudisteagentuurile SG Asset Management fondivalitseja Stuart Gilmartin. ?Edasist aktsiahinna progressi tüürib müügikasv,? lisas Gilmartin.

Ericsson kordas, et esimese kvartali müük tuleb möödunud aasta neljanda kvartali omast kehvem. Samas peaks 2004. aasta esimene kvartali müük olema möödunud aasta sama perioodiga võrreldes 5-9% parem.

?Ericssoni kasumil on ruumi kasvada ja see käib ka teiste tehnoloogiafirmade kohta,? ütles Nextra Investment Management fondivalitseja Davide Rimini.

Kell 12:30 maksis Ericssoni aktsia Stockholmi börsil 22,5 Rootsi krooni ehk 7,7% eilsest sulgemishinnast enam. Börsipäeva jooksul saavutatud kõrgeim tase on 23,10 krooni.

Ericssoni võitluskaaslane Nokia maksis keskpäeval 16,98 eurot ning oli 1,8% plussis.
Saksa elektrotehnika tootja Siemens, mis samuti tegeleb võrkude tootmisega on tõusnud 1,6%, tasemeni 61,03 eurot. Prantsuse Alcatel SA on kosunud 4,4% ja jõudnud 13,40 euroni.

Stoxx 600 tehnoloogiaaktsiaid on alates möödunud aasta 12. märtsist kosunud 73%, kuna investorid on mänginud selle peale, et tehnoloogiasektor on esimene mis kulude kokkuhoiu ja majanduse kosumise peale tõusma hakkab.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing