Viljasalvede inventeerimine uusi puudujääke ei tuvastanud

07. aprill 2004, 14:12

Tänaseks lõpetatud riigi viljareservi hoiukohtade inventeerimine näitas, et peale Rakvere Viljasalve ja AS Tamsalu Veskite mujal puudujääke ei esinenud.

AS Riigi Viljasalv juhataja Arvi Tupitsa sõnul tuvastati AS Rakvere Viljasalve julgeolekuvaru puudujäägiks rohkem kui 13 tuhat tonni, millest enamuse moodustab rukis ja väiksema osa nisu, seisab põllumajandusministeeriumi pressiteates. 'Tamsalus oli puudu rohkem kui 300 tonni nisu,' ütles Tupits, lisades, et mõlema juhtumi puhul on esitatud politseile avaldus ja algatatud uurimine puudujäägi asjaolude väljaselgitamiseks süüdlaste leidmiseks.

Vastuseks Tamsalu Veskite juhataja Aadu Jaansoo meedias tehtud avaldusele, kus ta väidab, et Tamsalu Veskid rohkem kui 300 tonni julgeolekuvaru puudujäägi eest justkui ei peaks vastutama, ütles Tupits, et Riigi Viljasalvel on Tamsalu Veskitega kehtiv julgeolekuvaru hoidmise leping. 'Lepingust tulenevalt on Tamsalu Veskid esitanud AS Riigi Viljasalvele regulaarselt ka aruandeid vilja hoidmise kohta,' kinnitas Arvi Tupits.

Inventeerimise käigus mõõdeti kõigis hoiukohtades üle hoitava vilja kogused ja võeti kvaliteedi proovid. Üle kontrolliti ka viljahoidmisega seotud dokumentatsioon.

Inventuuri teostas ühiskomisjon, kuhu kuulusid AS Riigi Viljasalv töötajad, Riigikontrolli, Kaitsepolitsei ja Põllumajandusministeeriumi ning hoiustajate esindajad.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing