Neljapäev 23. veebruar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

TeliaSonera peab Eesti Telekomi aktsiaid ostmiseks liiga kalliks

Annika Matson 08. aprill 2004, 00:00

?Eesti Telekomi aktsia hinda on korralikult kergitanud spekulatsioon, et meie maksame head raha, aga me ei osta aktsiaid hetke ülikalli hinnaga,? ütles TeliaSonera Norra, Taani ja Balti riikide president Kenneth Karlberg eile Äripäevale. Millist hinda oleks TeliaSonera valmis maksma, Karlberg kommenteerida ei soovinud. Ta möönis, et ei oska täpselt öelda, kas aktsia hind peaks olema madalam 15 või 20 protsenti. Karlberg toonitas, et ei julge ennustada, mis juhtub mais, aga see, millal väljaostmispakkumine tuleb, sõltub aktsia hinnast turul.

Mais lõpeb aktsionäride leping, mis keelab TeliaSoneral omandada Eesti Telekomis enamusosalust. Praegu omab TeliaSonera Eesti Telekomist 49 protsenti.

Eesti Telekomi aktsia sulgus eile 8,09 euro tasemel ehk maksis 126,58 krooni.

Karlberg kohtus eile Tallinnas ka rahandusministri Taavi Veskimägiga, kellega arutati Eesti Telekomi aktsia arenguid börsil ning Rootsi ministrite Eesti külastust selle kuu lõpus.

Rahandusministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Indrek Raudjalg möönis eile, et selline kohtumine leidis tõepoolest aset. ?Teemaks oli Eesti Telekomiga seonduv, kuid antud teema delikaatsuse tõttu pole kohtumise sisu võimalik lähemalt kommenteerida,? ütles Raudjalg.

?TeliaSonera vaatab asja ostja seisukohast ning võrdleb aktsia hinda teiste sarnaste firmade väärtusega,? ütles Karlberg. Ta lisas, et kui võrrelda Eesti Telekomi mõne teise Ida-Euroopa firmaga, siin on Eesti Telekomi hetke turuväärtus on palju suurem. Seda, et mingi muu ostja pakuks Eesti riigile aktsiate eest kõrgemat hinda, Karlberg ei karda, sest hind on tõesti selleks liiga kõrge.

?Eesti Telekomi ihkava TeliaSonera poolt on taktikaliselt väga hea käik rääkida enne esimese mai lähenemist aktsia ülehinnatusest,? ütles Äripäeva analüütik Raivo Sormunen. Ta lisas, et seisva käibe ja langeva kasumlikkuse juures on Eesti Telekomi aktsia ikka päris kallis küll.

Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktori Sven Kunsingu sõnutsi on Eesti Telekomi aktsia hetkel ülehinnatud. ?Kui vaadata Eesti Telekomi mõningaid suhtarve, siis on firma kõvasti kallim kui näiteks Ungari Matav ja T?ehhi Telekom,? ütles Kunsing. Tema ütluste kohaselt oleks 110 krooni Eesti Telekomile õiglane hind.

Ühispangaga sama meelt on ka LHV maakler Henno Viires, kelle sõnutsi on aktsia ülehinnatud, kuna kõik ootavad TeliaSonera väljaostmispakkumist. Õiglaseks hinnaks pakkus Viires 10 protsenti praegusest hinnast madalamat hinda ehk 113,9 krooni.

Hansabank Marketsi peaanalüütik Urmas Riiel ütles, et nende meeskonna hetke hinnasiht Eesti Telekomi aktsiale on 125 krooni. Ta lisas, et sel baasil aktsia hinda ülehinnatuks nimetada ei saa. ?Ma oleks ka väga üllatunud olnud, kui Karlberg oleks öelnud, et aktsia on tugevalt alahinnatud,? ütles Riiel.

Ka Suprema hindab Eesti Telekomi fundamentaalväärtuseks 125 krooni ehk 8 eurot aktsia kohta. ?See hinnasiht ei võta arvesse võimalikku TeliaSonera väljaostupakkumist väikeaktsionäridele,? ütles Suprema Securitiese analüütik Triin Palge. Ta möönis, et jättes kõrvale potentsiaalse väljaostupakkumise, on aktsia turul saavutanud oma õiglase hinnataseme.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:20
Otsi:

Ava täpsem otsing