EPL: Kütuse hinna tõus kergitab bussi- ja taksosõidu hinda

08. aprill 2004, 07:39

Bussi- ja taksofirmad prognoosivad, et kütuse kallinemine tuleb väikse viivitusega kas mai teisel poolel või juulis.

?Kui kütuse hind tõuseb, peavad ka piletihinnad tõusma,? ütles Sebe juhatuse esimees Riivo Seppar Eesti Päevalehele.

Ta selgitas, et kütuse ja liikluskindlustuse hindade tõus sunnib pileti hinda tõstma umbes 10 protsendi võrra. Sebe juht prognoosib, et bussipiletite hinnad ei tõuse kohe mai alguses, vaid kuu keskpaiku. ?Kütusemüüjatel on mingid varu olemas ja esialgu saame seda veidi odavamalt. Täna ei ole Sebe kütusetarnijalt mais kehtima hakkavaid hindu veel kätte saanud,? lisas Seppar.

ATKO Grupi nõukogu esimehe Arvo Sarapuu sõnul doteerivad paljusid nende liine maakonnad. Hinnatõusuga seoses käivad maakondadega läbirääkimised, et saada juurde dotatsiooni 50 senti kilomeetri kohta.

?Püüdsime Kohtla-Järvel hinnata hinnatõusu mõju ja tõstsime pileti hinda 30 protsendi võrra. See mõjus hinnatundlikule rahvale nii, et kaotasime päevas 1800 piletiga sõitjat,? ütles Sarapuu.

?Taisto on piletite hindu juba korrigeerinud ja enam muudatusi ei tule,? ütles Taisto Liinide juhataja Väino Moor.

Moor selgitas, et enne uute otsuste vastuvõtmist tuleb ära oodata, kui kõrgele kerkivad maailmaturuhinnad ja milliseks see hooaeg kujuneb. ?Mai alguses ei plaani hindu muuta. Vaatame enne, mis turul toimuma hakkab ja mida teised bussifirmad teevad. Meie elame ikka oma majandusnäitajate järgi,? lisas Moor.

?Takso hinna kärisemise oht on käes. Eeldatav bensiini hinna tõus on sellele ilmselt viimaseks tõukeks, sest vajadus takso hinda tõsta on kestnud juba üle aasta. Taksofirmad, kes jätkavad sama hinnaga, peaksid hakkama üksteise järel kahjumisse jõudma,? ütles ASi Tulika Grupp tegevjuht Anne Rebane ja lisas, et nende ettevõttes ei ole hinna tõstmist veel otsustatud.


Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing