Pärnu PM: Kihnu vald üritab parvlaeva Reet tõrjuda

08. aprill 2004, 08:52

Kihnu vallavalitsuse kaebuse alusel kontrollis veeteede amet eile parvlaeva Reet reisijate laevalemineku ja mahatuleku tingimusi Pärnu sadamas.

Pärnu sadamat ja selle veealal asuvat AS Pärnu Laevatehase kaid, kust Pärnu ja Kihnu vahel ühendust pidav Reet reisijaid peale võtab ja maale laseb, kontrollisid veeteede ameti sadamate osakonna järelevalveinspektorid Mart Kabel ja Erik Noor, kirjutab Pärnu Postimees.

Kontrollijad möönsid, et reisiparvlaeva ohutu manööverdamise võimaldamiseks ei tohi üheaegselt parvlaevaga seista kai ääres nii pikki laevu, mis Reeta segaksid. Samuti peavad kail seisvad puuvirnad olema ladustatud nii, et need reisijaile ega autodele ohtu ei kujutaks.

Sadamakapten Riho Printsil tuleb esitada veeteede ametile seletuskiri ajutiste ja perspektiivsete meetmete kohta, seisab kontrollaktis. Kabel ütles, selliseid rikkumisi, mis oleks andnud põhjust Printsi suhtes väärteomenetlust alustada, nad ei tuvastanud.

Kihnu vallavalitsuse kiri majandus- ja kommunikatsiooniminister Meelis Atonenile kannab 8. märtsi kuupäeva.

Eile teadsid Pärnu sadama töötajad, et Kihnu vallavanem Johannes Leas andis kirja laupäeval, kui ta Res Publica liikmeks astus, isiklikult peaminister Juhan Partsi kätte, kust see siis minister Atoneni lauale ja sealt veeteede ametisse jõudis. Selline versioon tugineb tõigal, et kirjal pole ministeeriumi saabumise kuupäeva ega templit.

Leas väitis, et Res Publicasse astumisel ja kirja kirjutamisel minister Atonenile ei ole mingit seost.

?See on kellegi, ma ei tea, kas ajakirjanike või kelle väljamõeldis. Vastus on see, et absoluutselt ei! Üldsegi ei ole sellega seotud,? väitis Kihnu vallavanem Leas.

Lease jutu järgi läks kiri ministeeriumi Tallinnas naistepäeval posti, tähituna.

Üllitises, mille all on peale Lease veel Kihnu vallavolikogu esimehe Evi Vesiku allkiri, juhitakse ministri tähelepanu ?olukorrale, mis on tekkinud seoses laevaliini avamisega Kihnu saare ja Pärnu vahel?.

?Oleme sügavalt mures antud liinil sõitvate reisijate, nii Kihnu elanike kui saare külaliste turvalisuse pärast,? seisab kirjas.

Kihnu vallavanem Leas opereerib OÜ Kihnu Liin kaudu reisipraami Jõnn, mis peab ühendust Kihnu ja Munalaiu sadama vahel.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing