Tallinna tüüpkorterite hinnatõus jätkub kõigis piirkondades

12. aprill 2004, 00:00

Kohati on hinnad jõudnud suhteliselt põhjendamatute tasemeteni, arvestades näiteks piirkonna uute korterite müügihindasid.

Tüüpkorterite turg püsis selle aasta esimeses kvartalis aktiivne, seda toetas ka pankade aktiivne müügipoliitika (mis sarnanes paljuski 2003. aasta esimese kvartaliga).

2004. aasta esimeses kvartalis kasvas Tallinna äärelinnas asuvate tüüpkorterite nõudlus. Enim suurenes nõudlus Mustamäel asuvate tüüpkorterite järele.

Seevastu ülejäänud linnaosade puhul on nõudlus aasta jooksul vähem muutunud, kuid näitab siiski mõningast kasvutendentsi.

Enimnõutud korteritüübiks on Mustamäel või Õismäel asuv kahetoaline mitteläbikäidavate tubadega korter. Korterite keskmine müügiperiood varieerus ühest kuni kolme kuuni.

Samuti on suurenenud Tallinna mõjusfääri jäävate väiksemate linnade ja alevike (Saue, Saku, Keila, Tabasalu jt) kinnisvara nõudlus.

Tallinna lähipiirkonna korteriturul valitseb nõudlus kolme- ja enamatoaliste korterite järele ning eelistatumad on väiksema korterite arvuga elamud.

Eelpool loetletud piirkondadest täiesti sõltumatu sektori moodustavad Tallinna vanalinna korterid.

Laias laastus jagunevad vanalinna korterite ostjad kaheks: need, kes soovivad osta täielikult renoveeritud hoonetes renoveeritud kortereid, ning inimesed, kes otsivad väiksemaid ja remonti vajavaid kortereid.

Ometi valitseb renoveerimist vajavate hoonete osas täielik defitsiit. Kuna tüüpkorterite puhul on tegemist ka kõige laiemale/suuremale laenuvõimelisele ostjaskonnale sobiva elamispinnaga, püsib ka tulevikus tüüpkorterite likviidsus suhteliselt kõrgena, mistõttu ei prognoosi me ka müügiperioodide pikenemist.

Tallinna tüüpkorterite hinnatõus aastases perspektiivis jääb vahemikku 5?10 protsenti. Tüüpkorterite nõudlust ning hindu mõjutavad oluliselt äärelinnadesse rajatavad uued ning madalama hinnaklassiga korterelamud.

Lähiajal Tallinna äärelinna rajatavate uute korterelamute ehitustempo oluliselt ei suurene.

Allikas: Arco Vara

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing