Esmaspäev 16. jaanuar 2017

AS ÄRIPÄEV
Pärnu mnt 105, 19094 Tallinn
Telefon: (372) 667 0111
E-post: online@aripaev.ee

Sotsiaalministeerium: CV keskuse tegevus oli ok

Inno Tähismaa 12. aprill 2004, 15:51

Sotsiaalministeeriumi juures asuv tööturu tegevuslubade ekspertkomisjon ei leidnud CV Keskuse tegevuses seadusevastasust.

Täna toimus sotsiaalministeeriumi juures asuva tööturu tegevuslubade ekspertkomisjoni istung, mis kuulas ära selgitused märtsis toimunud GULF AIR värbamisprotsessi ja CV Keskuse rolli kohta selles, teatas ministeeriumi esindaja. Kohal viibis CV Keskuse esindajana firma juhatuse liige ja ärijuht Raivo Hein.

Komisjon leidis, et ajalehes Postimees 22. märtsi avaldatud artiklis ?CV Keskus vahendab seadusi eirates tüdrukuid välismaale? valetas Postimehe ajakirjanik Kristel Kossar lugejatele, et CV Keskus viis läbi diskrimineeriva ja ebaseadusliku konkursi stjuardesside värbamiseks. Komisjon jõudis järeldusele, et CV Keskus ei osutanud antud protsessis GULF AIRile tööturuteenust ning keskkonna pakkumine töökuulutuse avaldamiseks ei saa see olla aluseks litsentsi äravõtmiseks. CV Keskus on esitanud kaebuse Pressinõukogule hinnangu saamiseks Postimehe artikli kohta.

?Küll aga puudutasime me teemat laiemalt ? kuidas peaksid toimima tööandjad olukordades, kus töökohale vajatakse inimesi teatud kriteeriumite alustel, mis võivad olla diskrimineerivad teiste suhtes? ütles sotsiaalministeeriumi tööturu osakonna peaspetsialist ja komisjoni liige Marju Rein pressiteate vahendusel. ?Otsustasime kaasata ümarlauda sotsiaalministeeriumi võrdõiguslikkuse osakonna ning jätkata teema arutelu lähemal ajal.?

CV Keskuse ärijuht Raivo Hein tõdes, et antud teema on arutelu väärt ja Eesti suurima töövahendajana on nende firma huvitatud igati kaasa aitamast probleemi positiivsele lahendamisele.

�rip�ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing