Kalakasvatajad ja -töötlejad võivad valmistuda toetuse taotluste esitamiseks

15. aprill 2004, 10:30

PRIA hakkab aprilli lõpust vastu võtma taotlusi investeeringutoetuse taotlusi kalakasvatajatelt ja -töötlejatelt, teatas Põllumajandusministeerium.

Põllumajandusminister Ester Tuiksoo allkirjastas täna (15.aprill) määrused, mis võimaldavad kasutusele võtta järgmised struktuuritoetuste meetmed - 3.11.1 'Kala ja vesiviljelussaaduste töötlemise investeeringutoetus' ja meetme 3.11.2 'Vesiviljeluse investeeringutoetus'.

Ministeeriumi poolt ettevalmistatud investeeringutoetuse eesmärgiks suurendada kalandussektori konkurentsivõimet, tehes seda tehnoloogilise taseme tõstmise ja toodangu kvaliteedi parandamise läbi.

Ettevalmistatud toetusskeemid on sisuliselt jätkuks SAPARD programmis alustatud investeeringutoetuste meetmetele.

Kala ja vesiviljelussaaduste töötlemise investeeringutoetust saavad taotleda kõik äriühingud, kelle püsiv tegevus on kala või vesiviljelustoodete töötlemine. Vesiviljeluse investeeringutoetust saavad taotleda vesiviljelusega tegelevad või sellega alustada soovivad ettevõtjad. Määrustes on ära toodud ka erisused ja kõik muud toetuse taotlemiseks vajalikud tingimused.

Allkirjastatud määruse alusel saab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) hakata põllumajandustootmise investeeringutoetuse taotlusi vastu võtma juba aprilli lõpus.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

Vaata kogu kava
Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing