PM: Kallas kaitses Brüsselis madalaid makse

16. aprill 2004, 08:00

Eile rohkem kui tunni europarlamendi liikmetele vastanud Siim Kallasele esitatud küsimustest puudutas enamik euroliidu raha- ja majandusasju.

Kümnest volinikukandidaadist viimasena eile kell kümme Euroopa Parlamendi ette astunud Kallasele esitatud küsimuste lõviosa keskendus tema tulevasele tegevusvaldkonnale ehk majandus- ja rahandusvaldkonnale, kirjutab Postimees.

Kallas märkis, et näeb Euroopa majanduse elavdamisel olulist kohta ettevõtluse madalal maksutasemel.

«See on minu isiklik arusaam ? madalamad maksud on kasulikud,» tähendas Kallas. «Võime näha tervet rida suhteliselt kõrge maksutasemega riike, kus tegelikkuses neid samu makse mitte keegi ei maksa.»

Maksude kehtestamine peaks Kallase hinnangul seejuures kuuluma liikmesriikide valitsuste pädevusse, sest see annaks igale maale vahendid majanduskeskkonna elavdamiseks.

Piirangud tööjõu vabale liikumisele on «filosoofilises plaanis» halvad ning eurot kasutavate riikide ringi tuleks laiendada niipea kui eurotsooniga ühinevad riigid on selleks valmis, argumenteeris Kallas lisaks.

Eesti volinikukandidaadi kohta kirjutas majandus- ja rahaasjade komisjoni nimel hinnangu komisjoni esinaine Christa Randzio-Plath. Ta leiab, et Siim Kallasel on väljapaistev erialane ettevalmistus.

Samuti toob komisjoni esinaine välja Siim Kallase laiahaardelise poliitilise kogemuse parlamendisaadiku, rahandusministri ja peaministrina. Kokkuvõtteks leiab komisjoni esinaine, et Siim Kallas on jätnud veenva mulje nii isiku- kui ka erialaste omaduste poolest.

ļæ½ripļæ½ev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing