Viisnurk valis välja kaks välismaist investorit

Annika Matson 19. aprill 2004, 00:00

Investorite nimesid tema sõnutsi veel avaldada ei saa. ?Need kaks pakkujat hakkavad tegema ettevõttes oma süvaanalüüsi (due diligence),? ütles Mody. Analüüsi tegemisega on firmadel aega 21. maini. Pärast seda antakse neile kolm nädalat aega lõplike pakkumiste vormistamiseks. Lõplikke pakkumisi oodatakse juuni teisel nädalal ning juuni lõpus selgub, kes on Viisnurga ehitusdivisjoni ostja.

Mody selgitas, et alguses valiti pakkujatest välja kolm firmat, kellest analüüsi hakkasid tegema kaks. Kui üks kahest ära langeb, astub mängu ka kolmas. Nende seas oli nii strateegilisi kui ka finantsinvestoreid.

Viisnurga endine tegevjuht Meelis Kukk ütles 19. märtsi Äripäevas, et ehitusdivisjoni hinnaks võiks kujuneda 70 miljonit krooni.

Spordikaupade divisjoni pakkujaid veel teada ei ole. Praegu tutvustatakse potentsiaalsetele investoritele ettevõtet. ?Hetkel tutvuvad divisjoniga kolm potentsiaalset pakkujat. Nende seas on nii Eesti kui ka välismaa firmasid,? ütles Mody. Spordikaupade üksuse maksumuseks pakkus Kukk 10 miljonit krooni.

Alates reedest seisab ka Viisnurga liimpuiduvabriku töö. Liimpuiduvabriku töötajad koondati neljapäeva seisuga, ütles Mody. Tema sõnutsi käivad praegu aktiivsed läbirääkimised varade müügi suhtes. Kõnelustesse on kaasatud nii kohaliku kapitali esindajad kui ka skandinaavlased.

?Ei ole veel jõutud sinna faasi, kus saaks midagi konkreetset kokku leppida ja alla kirjutada,? möönis Mody. Liimpuiduvabrik läheb tema andmetel müüki osadena. Kogu see divisjon koosneb kolmest osast: liimpuiduvabrik, kuivatid ja saeveski. Liimpuiduvabriku hinnaks pakkusid konkurendid 40 ja vabrikualuse maa hinnaks 50 miljonit krooni.

Viisnurga põhitegevusvaldkonnaks jääb mööbliüksus. ?Mööblitööstus nii Eestis kui ka kõikides Balti riikides peaks pakkuma senisest palju rohkem võimalusi,? ütles Viisnurga nõukogu liige ja üks omanikke Joakim Helenius.

?Tahame mööblidivisjoni tööle panna tugeva bilansiga,? märkis Helenius. Tema sõnutsi on mööblidivisjoni pikaajalise tugeva arengu eesmärgil tööle palgatud rahvusvaheline ekspert Frank Guegan. Kui suure summa Helenius kõrvaltegevusvaldkondade müügist mööblidivisjoni investeerida kavatseb, ta öelda ei soovinud.

Reedel sai ka teatavaks, et Viisnurk loobus koostööst Soome disaineri Ristomatti Ratiaga. ?Antud projekt ei olnud ettevõttele tehnoloogiliselt sobilik ja läbirääkimised on lõppenud,? kinnitas Viisnurga juhatuse esimees Toivo Kuldmäe.

Ratia otsib Eestist mööblitootjat, kes hakkaks tootma tema disainitud lastemööblit Briti juhtivale kaubandushiiule Marks & Spencer. Ühe võimaliku partnerina oli ta varem välja käinud Viisnurga ning ettevõtte juhtidega ka kohtunud.

Ratia ei soovinud sobiva tootja otsingute edenemist kommenteerida. ?Läbirääkimised käivad,? ütles ta.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing