Ühiskondlik lepe tegutseb jätkuvalt kallil pinnal

19. aprill 2004, 10:25

Ühiskondliku Leppe sihtasutus lõpetas mõne nädala eest rendilepingu Ühispanga hoone haldajaga, kirjutas Eesti Päevaleht

Kokkuhoiu saavutamiseks ettevõetud kolimine Maakri tänavale üle kahe korra väiksemale pinnale ei andnud siiski loodetud säästu.

Ühiskondliku Leppe sihtasutuse tegevjuhi Agu Laiuse sõnul koliti Maakri 23a asuvasse majja 5. aprillil ning peamiseks kolimise põhjuseks oli endise rendipinna suurus. Kui Tornimäel asuva Eesti Ühispanga hoones oli Ühiskondliku Leppe Sihtasutusel kasutada 110 ruutmeetrit, siis nüüd on kolme töötaja kasutada 42 ruutmeetrit.

Täpset rendikulu ühes kuus ei soovinud Laius siiski välja öelda. Põhjusena nimetas Laius hoonehaldajaga sõlmitud rendilepingus sisalduvat konfidentsiaalsusnõuet. ?Ütleme, et sisuliselt on see kesklinnas küsitav äripinna hind,? lisas Laius.
Kinnisvaraekspertide hinnangul maksab 42-ruutmeetrise rendipinna üürimine Maakri 23a majas umbkaudu 8000?9000 krooni kuus. Tornimäel kulus ühes kuus rendile 25 300 krooni.
Ligi kahe miljoni kroonise aastaeelarvega Ühiskondliku Leppe sihtasutus lootis veel aprilli alguses, et odavamale rendipinnale kolides saavutatakse veelgi märkimisväärsem kokkuhoid. Lootused nurjas Tallinna Kesklinna valitsus, mis ei võimaldanud siht-asutusel kolida Nunne 2 asuvasse majja. Kesklinnavanem Keit Pentus ütes, et sihtasutuse pakutud seitse krooni ruutmeetrilt vanalinna südames oleks ilmselgelt oluliselt allapoole turuhinda.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing