Õigesti valitud signalisatsioonisüsteem muudab kodu turvalisemaks

Maria Rähn 21. aprill 2004, 00:00

OÜ Kurmutec Systems tegevjuhi Kaido Rätsepa sõnul ehitatakse kõigepealt valmis lokaalne turvasüsteem, mis koosneb keskseadmest, juhtpuldist, erinevatest turvaanduritest, varutoiteallikast ja sireenist.

?Turvandurid on näiteks liikumisandurid, suitsuandurid, klaasidetektorid, magnetkontaktid, vibratsiooniandurid, paanikanupud ning valvekiired,? selgitab Rätsep.

Kui on vajadus edastada kohapeal tekkiv häire kuhugi edasi, siis selleks on Rätsepa hinnangul järgnevad võimalused. ?Esiteks võib häire edastada turvafirmasse, kas telefoniliini pidi või raadiosaatja kaudu,? seletab ta. ?Kusjuures turvafirmasse saab saata erinevaid signaale, nagu näiteks paanikahäire, sissetungihäire, tulekahjuhäire või teade süsteemi valvesoleku kohta.?

Teise võimalusena toob Rätsep välja selle, et suuremate territooriumide puhul saadetakse häiresignaal valvuritele. Kolmandaks võimaluseks on aga see, et näiteks kodusüsteemi saab panna ka oma mobiiltelefonile helistama.

Alumira Holdingu juhi Jevgeni Agejevi sõnul on üheks võimaluseks ka kaasaskantav valvesignalisatsioon, mille peamiseks eeliseks on see, et ta võimaldab viia valvesüsteemi montaa?ikulud miinimumini.

Valvesignalisatsiooni hind kujuneb Agajevi hinnangul mitme faktori põhjal, millest peamised on tehniliste lahenduste elluviimine ja kliendi rahalised võimalused.

Valvetehnika kasutusele võtmisel on kaks varianti. Esimene võimalus on osta omale sobiv valvetehnika, mille järel saab ise valida turvafirma. Teiseks variandiks on valvetehnika rent mingiks ajavahemikuks.

Äripäev http://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:22
Otsi:

Ava täpsem otsing